Rejowiec Fabryczny: Drzewa zasłaniają pociąg

  • 20.07.2019, 00:06
  • MP
Rejowiec Fabryczny: Drzewa zasłaniają pociąg
Strach przejeżdżać przez przejazd kolejowy na ul. Lubelskiej. Z jednej strony drzewa rosną tak gęsto, że całkowicie zasłaniają widoczność. Kierowcy poprosili nas o interwencję w tej sprawie.

- Dotąd nic się tam nie stało, ale człowiek i urządzenia nie są niezawodni - poskarżył się nam jeden z mieszkańców miasta. - Wystarczy przypomnieć, co było na Metalowej w Chełmie, dużo nie trzeba, żeby doszło do tragedii. Od strony ulicy Kolejowej wszystko widać jak na dłoni, po drugiej stronie drzewa zasłaniają wszystko. A przy takiej pogodzie rozrastają się bardzo szybko.

Przejazdem i jego najbliższą okolicą zajmuje się PKP PLK. Tam też skierowaliśmy uwagi zaniepokojonych mieszkańców oraz kierowców. Odpowiedź otrzymaliśmy, ale nie dowiedzieliśmy się z niej, czy kolej zamierza usunąć drzewa, żeby poprawić widoczność.

- Ze względu na usytuowanie terenu i znajdujące się tam obiekty przejazd kolejowo-drogowy w Rejowcu jest zabezpieczony rogatkami, a ich obsługą zajmuje się dróżnik - pisze w e-mailu Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK. - Według klasyfikacji, jest to przejazd kategorii A, czyli strzeżony. Na tego typu przejazdach przed jazdą pociągu dróżnik ze stosownym wyprzedzeniem zamyka rogatki, o czym informują kierowców czerwone światła. Oczywiście kierowcy są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania szczególnej ostrożności przed przekroczeniem przejazdu.

Rogatki i dróżnik też mogą zawieść, czego dowodzi tragiczny wypadek, do jakiego doszło w ubiegłym roku w Chełmie na przejeździe przy ul. Metalowej. Nie trzeba być wielkim fachowcem, żeby wiedzieć, że poprawa widoczności w okolicy każdego przejazdu na pewno ma wpływ na bezpieczeństwo kierowców. Kiedy zbliżając się do przejazdu, nie widzą nadjeżdżającego pociągu, bo zasłaniają go drzewa i krzaki, są tym samym narażeni na niebezpieczeństwo.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 18.08.2019, 19:48
A sama budka ile zasłania !!!! ;)

Pozostałe