Motoryzacja: Autokary pod kontrolą

  • 19.07.2019, 12:06 (aktualizacja 19.07.2019, 12:11)
  • MP
Motoryzacja: Autokary pod kontrolą
Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała od początku wakacji blisko 500 autokarów. Posypały się mandaty, część pojazdów okazała się wręcz niebezpieczna do jakiejkolwiek jazdy. Statystyki poprawiają wyniki kontroli w Chełmie.

Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji inspektorzy transportu drogowego skontrolowali 468 autokarów. Niektóre były w tak złym stanie, że trzeba było je wycofać z eksploatacji - poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Od zakończenia roku szkolnego Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała ponad 30 dowodów rejestracyjnych i nałożyła blisko 100 mandatów. Do tego kierowcom sześciu autokarów zabroniono dalszej jazdy. W dwóch przypadkach pojazdy były tak zaniedbane, że wobec przewoźników toczą się sprawy administracyjne. Autokar, który miał 4 lipca zawieść dzieci z Muszyny do Bytomia, miał całkowicie zużyte opony, niesprawne amortyzatory i tłumik. Natomiast dzień później ITD zatrzymało pojazd w Jastrzębiu-Zdroju, który miał niesprawny układ hamulcowy, a jedna z opon mogła w każdej chwili wystrzelić. Kontrolerzy sprawdzali nie tylko stan techniczny autokarów, ale również czas pracy i trzeźwość kierowców. Jak dotąd obyło się tutaj bez kar. 

Od początku wakacji w Chełmie nie wykryto większych nieprawidłowości w autokarach. Jak przekazał nam komisarz Jarosław Jasina, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Chełmie, zgłoszeń i kontroli jest sporo i pojazdy są sprawdzane na bieżąco.

- Od zakończenia roku szkolnego skontrolowaliśmy dwanaście autokarów, więcej przeprowadzaliśmy ich w czerwcu, kiedy trwał okres wycieczek szkolnych. W dwóch pojazdach wykryliśmy drobne awarie związane z oświetleniem, które zostały naprawione na miejscu. Cieszy również fakt, że wszyscy przebadani przez nas kierowcy autokarów byli trzeźwi.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe