Chełm: Urząd dostępny dla niepełnosprawnych

  • 19.07.2019, 10:49
  • AN
Chełm: Urząd dostępny dla niepełnosprawnych
Podopieczni Stowarzyszenia 25 + Nasza Przyszłość odwiedzili wiceprezydenta Chełma Andrzeja Kosińca. Przy okazji sprawdzili, czy ratusz jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej Przecież Jestem.

Było to pierwsze wyjście w ramach tej kampanii. Spotkanie wywołało wiele emocji.

- Dorotka zaskoczyła prezydenta, gdy powiedziała o wspólnych znajomych, Łukasz był zachwycony tym, że prezydent pokazał mu widok z okna. Martusia jak to Martusia, była sceptyczna, ale uśmiechnięta. Anetka za to poczuła się jak u siebie i... zdjęła buty - opowiadają opiekunowie dzieci. 

Jak widać, kampania społeczna Przecież Jestem nabiera tempa. Jej uczestnicy sprawdzili, czy urząd miasta jest przyjazny osobom niepełnosprawnym. Okazuje się, że tak. 

- Przed urzędem są schody, które mogą odstraszyć, ale na tyle budynku znajduje się winda przystosowana nawet do dużych wózków. My zmieściliśmy się z dwoma wózkami - podsumowuje prezes stowarzyszenia Agnieszka Filipczuk. - Windą można dojechać na każde piętro. Swobodnie można wjechać do biura podawczego. Myślę, że zawsze znajdzie się ktoś, kto może otworzyć drzwi. Byliśmy na każdym piętrze, jest dostęp praktycznie do każdego pokoju. Problem jest jedynie z dostępem do tzw. starego budynku. Z czyjąś pomocą można wjechać tylko na parter.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe