Gm. Rejowiec Fabryczny: Wykonawca poniesie konsekwencje

  • 17.07.2019, 07:55
  • MP
Gm. Rejowiec Fabryczny: Wykonawca poniesie konsekwencje Z zewnątrz ośrodek kultury jest już gotowy
Po raz kolejny opóźnia się termin oddania do użytku Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to już ostatnia zmiana i budynek zostanie oficjalnie otwarty podczas Jarmarku Pawłowskiego 4 sierpnia. Mimo solidnie wykonanych prac firma zajmująca się remontem poniesie karę za opóźnienia w realizacji projektu.

Koszt modernizacji Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie to ok. 2,3 mln zł. 85%, czyli ok. 1,8 mln zł, zostało pokrytych ze środków unijnych w ramach programu obejmującego przebudowę jednostek kultury. Dotacja wiąże się jednak z dotrzymaniem określonych w umowie terminów. Tego wymogu nie udało się spełnić wykonawcy, więc będzie on musiał ponieść konsekwencje. Jakie? To będzie wiadomo dopiero po tym, jak inwestycja zostanie oficjalnie zakończona.

- Prace budowlane już dobiegły końca, komisja powołana przez samorząd dokonała odbioru i wykryła drobne usterki - mówi Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny. - Okazało się, że otoczenie niezupełnie współgra z samym ośrodkiem, więc wykonawca przebudował dodatkowo dojście od strony ul. Lubelskiej. Ponadto rozwiązał problem z odwodnieniem od południowej strony budynku. Komisja oceniła, że prace zostały wykonane dobrze i zgodnie z projektem.

Dodatkowe 70 000 zł zostało przeznaczone na zakup wyposażenia, przede wszystkim do biblioteki. Udało się wygospodarować na nią dodatkowe pomieszczenie na poddaszu nad salą widowiskową, które dotychczas było niewykorzystane. Znajdą się tam także sale dla dzieci oraz do prowadzenia dodatkowych zajęć.

- Mieszkańcy pytają, czy dom kultury nie jest teraz większy, bo taki rzeczywiście się wydaje, ale pozostał w obrębie istniejących fundamentów. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada windę i klimatyzację. Najprawdopodobniej będzie w nim miał siedzibę również Gminny Klub Seniora z Pawłowa.

Budynek czeka już na odbiór techniczny oraz pozwolenie na użytkowanie. Jeśli znów nic nie stanie na przeszkodzie, jego oficjalne otwarcie nastąpi 4 sierpnia podczas Jarmarku Pawłowskiego.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe