Gm. Wierzbica: Kawiarenka w autokarze [VIDEO]

  • 16.07.2019, 14:19
  • szer
Gm. Wierzbica: Kawiarenka w autokarze [VIDEO]
Szans na budowę świetlicy w Kamiennej Górze, przynajmniej w najbliższych latach, nie ma żadnych. Ale mieszkanki nie dały za wygraną. Z wójt Bożeną Deniszczuk i sołtys Lucyną Ficner zastanawiały się, jak rozwiązać ten problem. Myślały i wymyśliły. Świetlicę, a raczej kawiarenkę KGW urządzą w starym autokarze.

W ubiegły czwartek (11 lipca) do Kamiennej Góry dotarł stary, wysłużony duński DAB. Nienadający się już do eksploatacji autokar został nieodpłatnie przekazany przez PKS w Chełmie.

- Drzymała miał swój wóz i my też – śmieje się wójt Bożena Deniszczuk. - Damy mu drugie życie. Będzie służył mieszkańcom, między innymi, jako miejsce spotkań.

Autokarem kawiarenką zarządzać będzie miejscowe KGW. Ale zanim przyjmą na kawie pierwszych gości, muszą wyciąć to, co niepotrzebne i zaadaptować pojazd do własnych potrzeb. Liczą na to, że w pracach pomogą im panowie. Dwóch, już wsparło ich działania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować prezesowi Waldemarowi Szynalowi i Tadeuszowi Drochomereckiemu z PKS za ich prospołeczne podejście do tematu – dodaje wójt gminy.

Autokar stanął na placu gminnym. Obok będzie między innymi altanka, stoły plenerowe, ławki oraz grill. Sprzęt został już kupiony.  

 

szer

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe