Krasnystaw: Pływacy Wodnika mistrzami Polski!!!

Znakomity sukces odnieśli dwaj pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw. Wojciech Sławacki i Norbert Zacharzyński wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski. Ten pierwszy triumfował wśród 14-latków (juniorów młodszych), z kolei ten drugi zwyciężył w rywalizacji 16-latków (juniorów).

W dniach 5-7 lipca rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-latków). Gospodarzem imprezy był Olsztyn. Krasnostawskiego Wodnika w zawodach tych reprezentowali: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki i Wojciech Sławacki. Rewelacyjny występ zanotował ten ostatni. Sławacki wywalczył dwa medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Niesamowite emocje towarzyszyły kibicom w finałowym wyścigu na dystansie 50 m stylem dowolnym. Walka o medale była niezwykle zacięta i trwała do ostatnich metrów, co pokazują m.in. czasy uzyskane przez najlepszą trójkę zawodników. Ostatecznie najszybszy był reprezentant Wodnika Krasnystaw, który dopłynął do mety w czasie 25,30 sek.

Drugi medal – koloru brązowego, Sławacki zdobył w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym. Dystans ten pokonał w 55,84 sek. Zawodnika z Krasnegostawu wyprzedzili jedynie Maciej Hebel (UKS Żabianka Gdańsk, czas: 54,07 sek.) i Adam Zdybel (Delfin Gdynia, czas: 54,57 sek.).

Pozostali reprezentanci Wodnika nie zdołali przedrzeć się do wyścigów finałowych i stanąć na podium.

Złoto i brąz Sławackiego to nie jedyny sukces krasnostawskiego klubu w ostatnim czasie. W minionym tygodniu, od środy do piątku, o medale Mistrzostw Polski walczyli 16-latkowie. Krajowy czempionat juniorów odbył się w Lublinie. Znakomicie w rywalizacji spisał Norbert Zacharzyński, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Pierwszy medal podopieczny trenera Miciuły zdobył w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Krasnostawianin od początku narzucił mocne tempo i utrzymał je do końca wyścigu. Prowadził niemal od startu do mety, osiągając czas 2:19,58 sek. Drugie miejsce w rywalizacji zajął Bartosz Skóra (UKS Piątka Konstantynów Łódzki, czas: 2:21,91 sek.), a trzecie Nazar Żurawel (WKS Śląsk Wrocław, czas: 2:22,58 sek.).

Dużo bardziej emocjonujący był finałowy wyścig na 100 m stylem klasycznym. Finisz to prawdziwy rollercoaster. Zacharzyński, Żurawel i Skóra narzucili niezwykle mocne tempo. Ostatecznie pierwszy na mecie był krasnostawianin (z czasem 1:04,90 sek.), który wyprzedził zawodnika Śląska Wrocław o...jedną setną sekundy. Trzeci, z czasem 1:05,68 sek., był Skóra.

Zacharzyński wziął również udział w finale wyścigu na 50 m stylem klasycznym. Zakończył go na szóstej pozycji z czasem 30,31 sek.

W Lublinie o medale mistrzostw Polski walczył również Piotr Korzeniowski. Nie zdołał on jednak uplasować się na podium w żadnej z konkurencji, w której startował.

- Można śmiało powiedzieć, że tworzymy tradycję pływania sportowego w Krasnymstawie wśród dzieci i młodzieży. Nasz klub powstał w 2007 roku. Od tego czasu w mistrzostwach Polski zdobyliśmy już łącznie 11 medali – cieszy się trener Miciuła. - Do tej pory w naszym dorobku były tylko srebrne i brązowe krążki, ale dzięki Wojtkowi i Norbertowi, możemy pochwalić się teraz również i złotymi medalami – dodaje szkoleniowiec.