Rejowiec Fabryczny: Wakacje z doradcą

  • 16.07.2019, 12:00 (aktualizacja 16.07.2019, 12:11)
  • MP
Rejowiec Fabryczny: Wakacje z doradcą
Na początku lipca doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym spotkał się z uczestnikami "Wakacji w mieście" oraz "Wakacji z biblioteką" w Lisznie.

- Już czwarty rok spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem - mówi Elżbieta Rorenberg z MCK w Rejowcu Fabrycznym. - Młodzi ludzie mają okazję dowiedzieć się o zawodach oraz przybliżyć sobie tę wiedzę podczas gier, zabaw oraz wykonując pracę plastyczną dotyczącą wybranego przez siebie zawodu.

2 lipca doradca zawodowy spotkał się z uczestnikami ,,Wakacji w mieście” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Dworek. Tematem spotkania było samopoznanie oraz gry i przysłowia o zawodach. Bardzo ważne jest by poznać samego siebie i już od młodych lat, planować soją karierę zawodową. Kolejny raz doradca zawodowy zaskoczył się wiedzą na temat zawodów jaką posiadają Ci najmłodsi. Ich pewność kim będą już jest oszałamiająca. Dzieci miały okazję poznać się bliżej, przedstawić siebie oraz wybór swojego zawodu.

- Była również gra Kim jestem?, która uczy logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli oraz analizowania zdobytych informacji. Zadaniem każdego z graczy było odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestnicy byli bardzo aktywni. Każdy uczestnik został nagrodzony małym upominkiem - mówi Elżbieta Rorenberg.

Biblioteka w Lisznie była następnym miejscem, w którym doradca zawodowy spotkał się z uczniakami 3 lipca. Spotkanie odbywało się w miłej atmosferze, temat to samopoznanie – gry i zabawy. Podczas zajęć wykorzystano grę ,, Kim jestem?”, która uczy logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli oraz analizowania zdobytych informacji. Zadaniem każdego z graczy było odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestnicy byli bardzo aktywni. Każde z dzieci został nagrodzone małym upominkiem.

Ostatnie spotkanie odbyło się 4 lipca i jego tematem była Integracja grupy oraz wybór zawodu – praca plastyczna. Każdy z uczestników mówił o wyborze swojego zawodu. Były również zagadki o zawodach. Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do odpowiedzi oraz brały aktywny udział w zajęciach. Zostały nagrodzone cukierkami, po czym przystąpiły do pracy plastycznej - narysowanie wybranego przez siebie zawodu. Wszystkie prace zostały nagrodzone oklaskami oraz upominkami od doradcy zawodowego. W kolejnym tygodniu doradca zawodowy spotka się trzykrotnie z młodymi uczestnikami spędzającymi wakacje w mieście.

MP

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe