Chełm: Zmiany na dyrektorskich stołkach

  • 16.07.2019, 08:32
  • AN
Chełm: Zmiany na dyrektorskich stołkach
Trwają rozmowy kwalifikacyjne kandydatów na dyrektorów sześciu miejskich placówek oświatowych. W niektórych sytuacja wydaje się już być przesądzona.

Nowego dyrektora będzie mieć Przedszkole Miejskie nr 12. Do końca sierpnia kieruje nim Danuta Błażejczuk. Dyrektorka już zdecydowała, że odchodzi na emeryturę. Na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta.

Dobiega końca również kadencja Bożeny Koniczuk, dyrektorki Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Tu także ratusz szuka nowego dyrektora. O stanowisko ubiegają się dwie osoby, jedną z nich jest obecna dyrektorka. Podobno szanse na kolejną kadencję ma niewielkie. Jej kontrkandydatką jest ponoć Jolanta Konopko z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie.

Konkursy na dyrektora odbędą się także w dwóch miejskich podstawówkach. Pierwsza z nich to Siódemka, którą od lat kieruje Wiesław Podgórski. Jak udało się nam dowiedzieć, na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta, właśnie od Podgórskiego. Prawdopodobnie nie jest on jednak faworytem ratusza. Trudno więc przewidzieć jakie będzie rozstrzygnięcie.

Konkurs na dyrektora odbywa się również w Szkole Podstawowej nr 11. Obecnie zarządza nią Iwona Ceret. Jak się dowiedzieliśmy, nie złożyła oferty na kolejną kadencję. O stanowisko w Jedenastce ubiegają się dwie osoby. Pewniakiem jest ponoć Beata Duda-Kalisio, polonistka ze szkoły, która za czasów dyrektorskich Doroty Cieślik - obecnie szefowej departamentu oświaty - była wicedyrektorem ZSO nr 6.

Konkurs jest także ogłoszony w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. Tam stanowisko dyrektora piastuje Marta Mazurek. Na konkurs wpłynęła tylko jej oferta. Podobno urząd miasta jest na tak.

Kolejną placówką, w której w tym tygodniu wybierany ma być dyrektor, jest Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica. Obecnie szkołą zarządza Jarosław Wójcicki. Złożył ofertę do konkursu, ale ma kontrkandydata, którego popiera obecna władza.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe