Włodawa: Panika w Okunince

  • 13.07.2019, 11:00
  • TWA
Włodawa: Panika w Okunince
Strażacy z Międzyrzeca Podlaskiego, którzy w tym sezonie strzegą bezpieczeństwa wczasowiczów, wywiesili w piątek czerwone flagi na kąpieliskach nad Jeziorem Białym. Turyści wpadli w panikę. Niektórzy myśleli, że to z powodu pojawienia się w wodzie sinic.

Do stacjonujących w Okunince ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego rozdzwoniły się telefony. Odpoczywający nad wodą wczasowicze zaniepokojeni sytuacją dopytywali, co się stało, że na kąpieliskach wywieszone zostały czerwone flagi. Nigdy wcześniej nie miało to miejsca. Okazało się, że strażacy uznali, że wiatr jest zbyt silny i dlatego wywiesili flagi zakazujące wstępu do wody.

- Ci ludzie chyba nie wiedzą, kiedy się flagę wywiesza, gdy wiatr osiąga pięć stopni w skali Beauforta. Dzisiaj są co najwyżej trzy stopnie – tłumaczył Andrzej Klaudel, szef chełmskiego WOPR. - My nie pilnujemy kąpielisk, ale ludzie dzwonią do nas, gdyż to nasze telefony alarmowe są rozpowszechnione.

O wyjaśnienia zapytaliśmy w urzędzie gminy.

- Wiał zbyt silny wiatr. Fale na jeziorze były tak duże, że przewróciły nawet rowerki wodne na jednej z wypożyczalni sprzętu pływającego. Strażacy badają siłę wiatru i mają prawo do podjęcia decyzji o wywieszeniu czerwonych flag. Chodzi przecież o bezpieczeństwo wielu ludzi wypoczywających nad wodą – wyjaśnia sekretarz gminy Marta Wawryszuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe