Chełm: Podziemne pojemniki na odpady

  • 12.07.2019, 12:00 (aktualizacja 12.07.2019, 12:09)
  • AN
Chełm: Podziemne pojemniki na odpady
Nowe śmietniczki, pojemniki na odpady oraz remont PSZOK to tylko niektóre pomysły, jakie mają być realizowane w mieście w ramach projektu, który lada moment będzie składany do dofinansowania.

- Chcemy być pierwszym miastem w Polsce, które jest kompleksowo wyposażone w podziemne pojemniki na odpady. Ponieważ od lat mamy ogromny problem z ilością śmietniczek, będziemy chcieli zwiększyć liczbę istniejących pojemników - tłumaczy prezydent Chełma.

Miejscy urzędnicy przygotowują wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o kompleksową wymianę śmietniczek, pojemników na odpady, remont PSZOK, zakup nowych śmieciarek.

Szczególnie ciekawe w tym projekcie wydaje się zainstalowanie w mieście podziemnych pojemników pojemników na odpady. Wyróżniają się one szybkim i nieskomplikowanym montażem. W pierwszej kolejności należy wykopać otwór, osadzić w nim betonowy prefabrykat. Następnie zainstalować kołnierz (odprowadzający wody opadowe), górną ramę osadzenia oraz podłogi zabezpieczające przed przypadkowym wpadnięciem do szybu. Kolejny krok to wprowadzenie do szybu: pojemnika, górnej platformy oraz kiosku wrzutowego. Ostatnim etapem jest uporządkowanie nawierzchni wokół podziemnego śmietnika. Jest ładnie i estetycznie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 13.07.2019, 20:33
No to super! POPIERAM !!!
krzysztof
krzysztof 12.07.2019, 22:56
uwazam to za bardzo dobry pomysl !!!!!! popieram !!! czysto i schludnie brawo w koncu 21 wiek w chelmie .brak much myszy i szperaczy rozgrzebujacych smietniki.
gość
gość 12.07.2019, 17:47
A jak to cudo się opróżnia ?
krzysztof
krzysztof 12.07.2019, 22:58
sa specjalne samochody do tego !!!! nic nie wypada ze smieciarki brak rowniez nieprzyjemnych zapachow

Pozostałe