Gm. Ruda - Huta: Aktorzy zawładną Rudką

  • 12.07.2019, 11:22
  • MP
Gm. Ruda - Huta: Aktorzy zawładną Rudką
Wielkimi krokami zbliża się kolejny festiwal Wyżyna Teatralna, który - jak co roku - odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudce. Do gminy Ruda-Huta zjadą aktorzy i grupy teatralne z całej Polski, by zaprezentować swoje spektakle. Organizatorzy Wyżyny Teatralnej stworzyli także dodatkową niespodziankę, czyli sztukę, która będzie miała premierę podczas wydarzenia.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów i Monodramistów Wyżyna Teatralna odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia. Gospodarzami wydarzenia są: Teatr OKO z Rudy-Huty i tamtejsze trio działające pod szyldem MMS Impro.

- Dyskusja komisji artystycznej nad wyborem uczestników, którzy w tym roku zaprezentują się w Rudce, była bardzo burzliwa - podkreśla Marcin Woszczewski, organizator i dyrektor Teatru OKO. - Artyści prezentują bardzo wysoki poziom, więc żałujemy, że nie mogliśmy zaprosić wszystkich.

W tym roku podczas Wyżyny Teatralnej zobaczymy sześcioro monodramistów: Caryl Swift (Słupsk), Magdalenę Bochan-Jachimek (Gdynia), Przemysława Gąsiorowicza i Mirosława Majewskiego (Lublin, Ruda-Huta), Adama Sokolnickiego (Głębokie) i Jerzego Kałdusia (Lublin). Swoim kunsztem artystycznym popisze się również dziesięć grup teatralnych z całej Polski. Będą to: Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, Teatr Krzyk z Maszewa, Teatr Krzesiwo z Warszawy, Teatr Rejwach z Nagłowic, Teatr M.D.K. z Rzeszowa, Teatr NOTOCO z Kraśnika, Teatr Małych Form Sylaba z Białej Podlaskiej, Teatr Straszydełka z Ulanu Majoratu, Teatr Poezji z Łukowa, a także Latający Teatr Kantorowi. Ten ostatni projekt jest złożony z aktorów z całej Polski, w których składzie znalazł się również Marcin Woszczewski.

- Wzięliśmy na warsztat przygotowanie spektaklu inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora, którego reżyserią zajął się prof. Leszek Mądzik - mówi dyrektor Teatru OKO. - Jego premiera będzie miała miejsce właśnie podczas Wyżyny Teatralnej.

Nie zabraknie również warsztatów teatralnych, które poprowadzą aktorzy, jak też krótkiego szkolenia z systemu krav maga.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe