Chełm: Gdzie podziała się Uherka?

  • 11.07.2019, 11:12
  • AN
Chełm: Gdzie podziała się Uherka?
- Kto doprowadził do takiej sytuacji? Przecież ta rzeka przestała istnieć! - denerwuje się pan Marian z Chełma. - Jak miasto mogło dopuścić do takiego zaniedbania? Drogi dziurawe, rzeka zarosła trawą. Nie na takie zmiany liczyliśmy po wyborach.

O ile rzeczywiście samorząd odpowiada za stan dróg w mieście, o tyle już rzeka podlega pod zupełnie inną instytucję. Władze Chełma nie mają z tym nic wspólnego, choć zapewne mogłyby skierować pismo z prośbą o zajęcie się wreszcie Uherką. Rzekami opiekuje się obecnie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Temat zarośniętej rzeki poruszany był podczas jednej z komisji rady miasta. Radny Stanisław Mościki zaprosił przedstawiciela spółki Wody Polskie na spacer bulwarem, aby zobaczył, w jakim stanie jest chełmska rzeka. - Wody nie widać! - stwierdził radny.

Okazuje się, że Wody Polskie ujęły w swoim harmonogramie jedynie dwa koszenia Uherki w roku, bo spółka nie ma na więcej pieniędzy.

- To nowa firma, pieniążki są ograniczone - przekonywał pracownik reprezentujący firmę. Radny Mościcki chciał wiedzieć, jakie jest zatrudnienie w chełmskim oddziale.

- Jest kierownik i dwóch pracowników. Środki na działalność przekazuje zarząd krajowy - wyjaśnił pracownik Wód Polskich.

Przetarg na koszenie miał być lada moment ogłoszony, więc jeśli zostanie pozytywnie rozstrzygnięty, prace przeprowadzone zostaną pod koniec lipca. Drugie koszenie planowane jest na koniec sierpnia.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 15.05.2020, 12:19
PIS pasie swoje pociotki zamiast dbać o Polskę
Bożena
Bożena 27.08.2019, 15:50
to jest gospodarka dewastacyjna, a trwa latami . Była to bardzo ładna rzeczka .
chełmianin
chełmianin 11.07.2019, 15:05
Spółka Wody Polskie powstała po to aby stworzyć etaty ludziom PiS. Ostatnio widziałem wypasione nowiutkie samochody z napisem Wody Polskie, więc brak jest pieniędzy. A tak konkretniej co za nieudolna instytucja ogłasza taki przetarg w połowie roku zamiast na początku. No i mamy dobra zmiane - Uherki nie widac bo zarośnięta.
fistaszek
fistaszek 11.07.2019, 14:29
gorzej niz za komuny ...

Pozostałe