Chełm: Park linowy wystartował

  • 11.07.2019, 09:04
  • AN
Chełm: Park linowy wystartował
Na razie jednak tylko na papierze. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje i wykona dokumentację parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 2. To inicjatywa mieszkańców Śródmieścia.

Park linowy został zgłoszony do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Na zadanie zagłosowało 228 mieszkańców. To jedyny zatwierdzony w tym roku pomysł ze Śródmieścia. Jego wdrożenie będzie kosztować ok. 150 tys. zł.

Park linowy przy Dwójce ma być przystosowany dla dzieci, młodzieży i nawet osób dorosłych.W jego skład ma wchodzić ok. 20-30 urządzeń wykonanych na słupach. Projekt ma być gotowy do 30 sierpnia. Termin składania ofert upłynął 5 lipca.

- Park linowy to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Przygoda, adrenalina, pokonywanie własnych słabości, wyzwanie i mnóstwo emocji dla każdego. Głównym założeniem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji, ale również budowania wiary we własne możliwości czy spędzania czasu z rówieśnikami lub rodzicami - przekonywał w swoim wniosku do budżetu obywatelskiego pomysłodawca inwestycji.

Czy zadanie uda się zrealizować? Wszystko zależy od tego, jakie będzie rozstrzygnięcie zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej.

 

AN

Jakie masz plany na wakacje?

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe