Chełm: Miejski ZOZ szuka pediatrów

  • 11.07.2019, 08:56
  • AN
Chełm: Miejski ZOZ szuka pediatrów
Dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chełmie ma twardy orzech do zgryzienia. W przychodni przy ul. Połanieckiej za chwilę może nie być ani jednego pediatry.

- Sytuacja jest bardzo trudna. Obecnie przy Połanieckiej mam trzech lekarzy pediatrów. Jedna osoba wyjechała, druga się rozchorowała, a trzecia chce już odejść na emeryturę  - mówi wprost dyrektor Mariusz Żabiński.

W miejskim ZOZ pracuje co najmniej kilka osób, które mają prawa emerytalne, dlatego dyrektor musi trzymać rękę na pulsie. Największy problem jest z pediatrami, ale w załodze przydałby się też drugi dermatolog, czy radiolog, zwłaszcza, że placówka realizuje dwa programy profilaktyczne - bezpłatną mammografię oraz program gruźlicy i raka płuc. Wkrótce może być także problem ze stomatologami oraz pielęgniarkami szkolnymi.

- Chętnie nawiążemy też współpracę z lekarzami medycyny rodzinnej, którzy nie boją się również diagnozować dzieci - dodaje Żabiński.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce może pojawić się też problem z obsługą pielęgniarską. Szansę na zagospodarowanie tych etatów daje wydział pielęgniarstwa chełmskiej uczelni.

- Współpracujemy z wydziałem pielęgniarskim PWSZ. Studenci odbywają u nas praktyki, mają zajęcia praktyczne. W tym roku zatrudniliśmy trzy absolwentki. Mam nadzieję, że nadal współpraca będzie się dobrze układać - mówi dyrektor MSPZOZ.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe