Krasnystaw: Próbował "zakisić" papierosy

  • 11.07.2019, 08:14
  • MP
Krasnystaw: Próbował "zakisić" papierosy
Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli we wtorek krasnostawscy kryminalni. Właściciel nielegalnego towaru miał dosyć oryginalny pomysł jego ukrycia.

We wtorek policjanci z Krasnegostawu przeszukali teren jednej z posesji w gminie Żółkiewka. W trakcie czynności zabezpieczyli łącznie 1240 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

- Nielegalny towar ukryty był w beczkach na kapustę, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych, a pozostała część kontrabandy była w pomieszczeniach mieszkalnych - mówi Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy KMP w Krasnymstawie. -  Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 21 000 zł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar, a jego właściciel wkrótce usłyszy zarzuty. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe