Chełm: Malownicza dusza!

  • 06.07.2019, 07:33 (aktualizacja 03.10.2019, 13:32)
  • juna
Chełm: Malownicza dusza!
Kasia Klimczak to artystyczny, niepokorny duch. Śpiewa, maluje, rzeźbi, prowadzi edukację domową. Od niedawna razem z mężem tworzy w Chełmie wyjątkowe miejsce - mini galerię i kawiarnię, która mieści się w zabytkowym kiosku w centrum miasta.

Prawdziwą pasją Kasi jest sztuka – świetnie odnajduje się w jej różnych dziedzinach, ale jak sama mówi, w każdej z nich, tak jak i w miłości, musi pojawić się "to coś". Temat, inspiracja i chęci - bez tego nikt nie wystartuje. Trzeba się też przygotować na to, że proces twórczy może być żmudny i czasochłonny. Zwłaszcza jeśli wybierze się pracochłonną technikę.

- Malowanie olejami to proces przyjemny, ale długotrwały. Nie da się od razu dojść do celu. Trzeba zaczekać, by kolejne warstwy przyschły, bo inaczej kolory będą się brudzić. Farbę można rozcierać pędzlem, "tapować" gąbką lub nakładać szpachlą, tworząc fakturę. Wszystko zależy od tego, jaki ostateczny efekt chcemy osiągnąć - wyjaśnia Kasia.

Artystka przyznaje się do tego, że należy do "niecierpliwców". Dlatego idealną techniką są dla niej pastele olejne. - Można nakładać grubo i tłusto, można drapać, zeskrobywać, można rozcierać pędzlem zamoczonym w oleju i co najważniejsze, szybko osiągnąć to, co się chce – opowiada o sposobie, w jaki tworzy.

Pastele to jej ulubiona, ale nie jedyna technika. Ołówek, piórko i tusz, węgiel, akwarela – w sztuce zawsze stara się eksperymentować – łączenie różnych technik często daje zadziwiające efekty i prowadzi do wielu ciekawych odkryć. Chociaż najbardziej pociągają ją te tradycyjne techniki, to nie unika też komputera i programów graficznych. Często okazują się niezbędne do odpowiedniego przygotowania pracy. Jak sama przyznaje, wyrażanie się przez sztukę daje jej ogromną frajdę i spełnienie, a szczególnie cieszy, gdy znajduje odbiorców.

Portret Kasi powstał w ramach projektu fotograficznego "Kobiety Chełma". Jego autorką jest Anna Wójtowicz-Wnuk, która fotografuje i opisuje na swoim blogu Five o`clock – fotografia po godzinach ciekawe kobiety z naszego miasta i jego okolic.

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe