Chełm: Dodatki nauczycielskie w nowej odsłonie

  • 06.07.2019, 07:30
  • AN
Chełm: Dodatki nauczycielskie w nowej odsłonie
Rada miasta uchwaliła regulamin określający wysokość stawek dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy nauczycieli w miejskich placówkach oświatowych. Uchwała reguluje też szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw.

Miesięczny fundusz dodatku motywacyjnego szkoły tworzy się w wysokości 9 proc. wynagrodzeń zasadniczych pracowników pedagogicznych. Maksymalny przyznany jednomiesięczny dodatek motywacyjny nauczyciela nie może być odtąd wyższy niż 50 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty i niższy niż 200 złotych. Będzie on przyznawany na czas określony, nie krótszy niż 2 miesiące i nie dłuższy niż pół roku. Decyzja należy do dyrektora placówki.

Wysokość dodatku funkcyjnego dla osób piastujących funkcje kierownicze zależeć będzie m.in. od liczby oddziałów w szkole, którą kieruje, a także jak długo nią zarządza. Maksymalny dodatek dla dyrektora w placówce, gdzie jest do siedmiu oddziałów, po pięciu latach zarządzania wyniesie 17 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty. Gdy w szkole jest powyżej 21oddziałów kwota ta w analogicznej sytuacji wzrasta do 30 proc. Nieco inaczej wyglądają dodatki w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej, Młodzieżowym Domu Kultury, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Centrum Kształcenia Praktycznego. W zespołach zaczynają się od 18 proc., a kończą na 22 proc. średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty, w MDK uchwalone widełki to 16-20 proc., w CKU i CKP 18-22 proc.W przypadku dyrektorów pełniących funkcję nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 5 lat wysokość dodatku zwiększa się o 20 zł za każdy rozpoczęty rok, z tym jednak, że maksymalne zwiększenie nie może być wyższe niż 100 zł.

Dodatki za warunki pracy różnicuje m.in. charakter placówki i rodzaj zajęć. Dodatek za trudne warunki pracy wypłacany ma być w całości tylko wówczas, jeżeli nauczyciel realizuje w tych warunkach cały wymiar etatu.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kasia
kasia 12.07.2019, 14:30
Dodatki motywacyjne są przyznawane według widzi mi się Dyrektorki. Znajomi i ulubieńcy mają więcej
Ona
Ona 06.07.2019, 21:30
"... wynagrodzenie za godziny doraźnych zastępstw" ...hahaha, dobre! Ciekawa jestem czy ktoś z nauczycieli - kolegów i koleżanek kiedykolwiek otrzymał wynagrodzenie za zastępstwa doraźne?!

Pozostałe