Gm. Rejowiec Fabryczny: Twórcy zjadą do Pawłowa

  • 05.07.2019, 08:37
  • MP
Gm. Rejowiec Fabryczny: Twórcy zjadą do Pawłowa
Wielkimi krokami zbliża się XVIII Jarmark Pawłowski "Ginące Zawody". Już 4 sierpnia rynek w Pawłowie zapełni się twórcami, artystami oraz miłośnikami sztuki ludowej. Organizatorzy przygotowali, jak co roku, liczne konkursy, do których przyjmowane są już zgłoszenia.

Kolejna edycja Jarmarku Pawłowskiego odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę sierpnia. W Pawłowie pojawi się wielu twórców ludowych zajmujących się tytułowymi ginącymi zawodami. Garncarze, bednarze, wikliniarze, kowale czy rzeźbiarze nie tylko zaprezentują swoje wyroby, ale również podzielą się tajnikami swoich profesji.

- Będzie można na żywo zobaczyć powstawanie prac, jak też spróbować swoich sił za kołem garncarskim czy przy kowadle kowalskim - mówi wójt Zdzisław Krupa. - Dla najmłodszych przygotowaliśmy także zagrodę edukacyjną, w której zapoznają się ze sztuką garncarską. Chcemy, aby coraz rzadziej spotykane zawody nie odeszły w zapomnienie, ale były kontynuowane przez następne pokolenia mieszkańców naszego regionu.

Lista zgłoszeń uczestników jest otwarta, a formularz można pobrać w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie i Urzędzie Gminy Rejowiec Fabryczny, jak też ze stron internetowych www.gokpawlow.pl oraz www.ug.rejowiec.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 lipca. Są tam również dostępne karty zgłoszeniowe oraz regulaminy konkursów.

- Czekamy na osoby, które chcą zmierzyć się w konkursie garncarskim, a także na najlepsze tradycyjne smaki oraz na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonywania ginącego zawodu. Przewidujemy też konkursy dla publiczności.

Oprócz licznych atrakcji związanych z szeroko pojętym folklorem nie zabraknie atrakcji muzycznych. Poza lokalnymi zespołami ludowymi na scenie XVIII Jarmarku Pawłowskiego zaprezentuje się zespół Leszcze z charyzmatycznym wokalistą Maciejem Miecznikowskim, który w zeszłym roku powrócił do czynnego koncertowania. Coś dla siebie znajdą również fani cięższych brzmień, ponieważ w Pawłowie wystąpi folk-rockowa formacja Słowiany. Ma ona na koncie udział w licznych festiwalach folkowych, a łącząc mocne grania z ludowymi melodiami akordeonu zyskała popularność podczas występów w jednej z edycji programu "Must Be The Music". 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe