Gm. Rejowiec Fabryczny: Nowy dom wyrasta z popiołów

  • 04.07.2019, 14:29
  • DBEZ
Gm. Rejowiec Fabryczny: Nowy dom wyrasta z popiołów
Wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski może już chwalić się zdjęciami z budowy swojego nowego domu. Prace postępują zgodnie z planem. Po spalonym domu i gruzowisku nie ma już śladu.

Państwo Kwiatkowscy w pożarze, który wybuchł w nocy z 21 na 22 marca, stracili nie tylko dom, ale cały dorobek życia. Sytuacja była szczególnie trudna, bo w tej rodzinie wychowuje się aż sześcioro dzieci. Dla trójki najmłodszych Jerzy i Joanna Kwiatkowscy są rodziną zastępczą. Na szczęście ani rodzicom, ani ich dzieciom nic się nie stało. Szybko też narodził się pomysł odbudowy spalonego domu.

Akcję pomocy dla pogorzelców rozkręcono najpierw na stronie internetowej zrzutka.pl. Dotąd zebrano 51 tys. 622 zł. Także 50 tysięcy złotych przeznaczyli na odbudowę domu radni Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Kwiatkowscy tymczasowo zamieszkali w wynajętym domu w Rejowcu. Mimo nieszczęścia, jakie ich spotkało, nie zapominają o pomocy innym. Zapowiadają, że niebawem ich rodzina się powiększy o nowych domowników. Chcą, by zamieszkały z nimi kolejne dzieci, dla których  będą rodziną zastępczą. Dlatego budowany dom będzie nieco większy od tego, który spłonął. Chcieliby wprowadzić się do nowego domu na święta Bożego Narodzenia lub najpóźniej na Wielkanoc przyszłego roku

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tonikt
tonikt 04.07.2019, 18:36
Jak nie do nadzoru budowlanego to podać to do prokuratury
tonikt
tonikt 04.07.2019, 18:34
I tak nas będą tłamsić partyjnym można stawiać rusztrowanie na paletach. Ciekawe komu jeszcze?
tonikt
tonikt 04.07.2019, 18:29
co to za rusztowania na suporeksie , gdzie PIP?

Pozostałe