Chełm: Kapslowe zamienią na zajęcia sportowe

  • 04.07.2019, 08:22 (aktualizacja 04.07.2019, 13:56)
  • AN
Chełm: Kapslowe zamienią na zajęcia sportowe
Ponad 240 tys. zł z tak zwanego kapslowego trafi do 12 organizacji, które zorganizują zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. To wszystko w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Najwyższą dotację otrzymał Miejski Klub Sportowy Cement-Gryf Chełm. Na projekt pod hasłem "Sport przeciw uzależnieniom" klub dostał 45 tys. 255 zł. Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej otrzymało 35 tys. 964 zł na zadanie pod nazwą "Aktywność fizyczna alternatywą patologii społecznych i zdrowotnych". 35 tys. 500 zł na pozalekcyjne zajęcia sportowe dostał od miasta Chełmski Klub Sportowy Chełmianka.

Uczniowski Klub Sportowy Tempo uzyskał dofinansowanie w wysokości 29 tys. 304 zł na akcję "Ruch to zdrowie". Czy gra w piłkę nożną może być sposobem na zapobieganie uzależnieniami? UKS Niedźwiadek twierdzi, że tak. Przekonał do swojego pomysłu miejskich urzędników. Na prowadzenie zajęć dostał 25 tys. 370 zł. "Kolorowy świat bez uzależnień - sport twoim przyjacielem" to hasło programu, który będzie realizować MKS Agros. Dotacja w tym przypadku wyniosła 28 tys. 952 zł. Dofinansowanie 16 tys. 720 zł otrzymał również Miejski Szkolny Związek Sportowy na projekt "Otwarta szkoła dla sportu". 

Piłka nożna, ręczna, koszykowa i siatkowa oraz gimnastyka to dyscypliny, z których zajęcia organizuje Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowo-Sportowe Aktywna 8. Na realizację projektu organizacja pozyskała 5 tys. 229 zł. MKS Dragon szkoli dzieci i młodzież z zakresu strzelectwa sportowego z elementami sportów obronnych. To także znakomita okazja do promocji zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień. Na ten cel klub dostał od miasta 8 tys. 470 zł.

Klub Kyokushin-kan Karate Do będzie w ramach programu profilaktycznego prowadził pozalekcyjne zajęcia z karate. Miasto dofinansuje je 4 tys. 970 zł.  "Trzeci elementarz, czyli program siedmiu kroków" to hasło zajęć pozalekcyjnych planowanych prez KS Ogniwo. Dotacja na ten cel wynosi 3 tys. 480 zł.

3 tys. 650 zł wyniesie dofinansowanie pozalekcyjnych zajęć "Sport to zdrowie", które zamierza realizować w Chełmie Stowarzyszenie Przyjaciół dzieci "O uśmiech dziecka."

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ewa
ewa 04.07.2019, 13:54
to czemu w Niedzwiadku opłata wzrosła?aż o 20zł...

Pozostałe