Chełm: PWSZ wyszkoli dyspozytorów lotniczych | Super Tydzień

  • 01.07.2019, 09:27 (aktualizacja 02.07.2019, 07:45)
  • MP
Chełm: PWSZ wyszkoli dyspozytorów lotniczych | Super Tydzień
Od minionego piątku PWSZ w Chełmie jest pierwszą publiczną uczelnią w Polsce, w której będzie można bezpłatnie zdobyć licencję dyspozytora lotniczego FDL.

Certyfikat uprawniający do takich szkoleń odebrali rektor PWSZ w Chełmie Arkadiusz Tofil i Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ, podczas wizyty w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Dokument ten uprawnia Ośrodek Kształcenia Lotniczego CTO naszej uczelni do prowadzenia szkoleń w lotnictwie cywilnym w zakresie teoretycznych i praktycznych umiejętności niezbędnych do otrzymania licencji dyspozytora lotniczego FDL.

- Otrzymanie certyfikatu to wynik pozytywnej oceny audytu certyfikacyjnego przeprowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w naszym ośrodku - mówi rektor. - Tym samym, jesteśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która oferuje bezpłatne szkolenie na specjalności dyspozytora lotniczego. Aby uzyskać licencję, student, oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych, musi zaliczyć 90 dyżurów pod nadzorem licencjonowanego dyspozytora lotniczego u operatorów lotniczych m.in. takich jak LOT.

Dyspozytor lotniczy to już piąta specjalność lotnicza oferowana przez chełmską uczelnię.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe