Chełm: Fotoradar w Anusinie już działa | Super Tydzień

  • 01.07.2019, 09:08 (aktualizacja 02.07.2019, 07:43)
  • MP
Chełm: Fotoradar w Anusinie już działa | Super Tydzień
Lubelska policja podała niechlubne wyniki przekroczeń prędkości na odcinkach dróg, przy których ustawione są fotoradary. W I kwartale tego roku za zbyt mocne przyciskanie gazu zostało ukaranych już... ponad 15 000 kierowców. Wkrótce mandatów może być jeszcze więcej, bo na terenie województwa zaczął działać kolejny fotoradar, zaś ITD zapowiada wzmożone kontrole.

Na Lubelszczyźnie jest aktywnych blisko 30 fotoradarów stacjonarnych, a do tego mamy jeszcze jeden odcinkowy pomiar prędkości. W pierwszym kwartale br. najwięcej kierowców (prawie 2400) wpadło w fotopułapkę w miejscowości Stara Dąbia (gm. Ryki). Równie skuteczne w "łapaniu" amatorów zbyt szybkiej jazdy okazało się urządzenie w Kolonii Rudnik (gm. Wilkołaz). Tam mandat za przekroczenie prędkości otrzymało ponad 2160 kierujących. Trzecie miejsce należy z kolei do fotoradaru w Polichnie (gm. Szastarka), który zrobił zdjęcie blisko 1600 kierowców.

A jak w tym zestawieniu wypadają fotoradary w naszych powiatach. Ten w Łopienniku Górnym w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. zarejestrował aż 844 przekroczenia prędkości, natomiast w Stołpiu 370. Od połowy czerwca na trasie Chełm - Lublin, w miejscowości Anusin (gm. Siedliszcze) zaczęło działać kolejne urządzenie, ustawione tam już ponad rok temu. Wielu kierowców notorycznie przekraczało prędkość w tym miejscu, ze względu na "długą prostą". Teraz już muszą pamiętać o zdjęciu nogi z gazu, ponieważ można tam jechać max. 60 km/h.

Na tym inwestycje w bezpieczeństwo na drodze się nie kończą. W drugiej połowie przyszłego roku na terenie całego kraju pojawią się następne fotoradary, a te, które mają już swoje lata, zostaną wymienione na nowe. O kilkadziesiąt wzrośnie także ilość urządzeń do odcinkowego pomiary prędkości. Nie wiadomo jeszcze, ile z nich trafi na drogi w naszym województwie.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe