Ojciec kontra przedszkole | Super Tydzień

  • 29.06.2019, 20:03
  • AN
Ojciec kontra przedszkole | Super Tydzień
Radni miejscy zajmą się skargą, jaka wpłynęła na dyrektorkę Przedszkola Miejskiego nr 6 w Chełmie. Złożył ją ojciec jednego z dzieci, zarzucając dyrekcji, że utrudnia mu kontakty z córką. Zarzuty te, zdaniem dyrektorki, są bezpodstawne i rażąco krzywdzą ją i podległych jej pracowników.

Z wyjaśnień złożonych przez dyrektor Alinę Ceglarską wynika, że ojciec dziecka nie przestrzegał i nie przestrzega postanowień sądu, który m.in. ograniczył mu prawa rodzicielskie.

- Nachodzi przedszkole, żądając wydania córki bądź umożliwienia mu widzenia się z nią. Żadne argumenty wypowiadane zarówno przez dyrektora, jak i nauczycieli nie przynoszą pożądanych efektów - czytamy w opisie sytuacji. - Skarżący podczas wizyt zachowywał się agresywnie, obrażał pracowników, odbierał dziecko nauczycielowi (na okoliczność takich zajść były sporządzane notatki służbowe), twierdził, że przedszkole utrudnia mu kontakt z córką, odgrażał się, zastraszając tym samym przebywających w placówce pracowników.

Jak twierdzi dyrektor Ceglarska, ojciec dziewczynki pod pretekstem zdobycia informacji na temat dziecka, wchodzi do sali, w której córka ma zajęcia, kontaktuje się z nią, przynosi prezenty, zakłóca przebieg zajęć, rozprasza inne dzieci i wywołuje niepotrzebnie nerwową atmosferę. Mając na względzie bezpieczeństwo i dobro córki zainteresowanego, jak i innych dzieci dyrektorka wielokrotnie prosiła o pomoc policję, która interweniowała, zgłaszano również sprawę w sądzie rodzinnym. W czasie wizyt w przedszkolu ojciec dziecka nagrywał zdarzenia z udziałem policji i pracowników przedszkola, następnie udostępniał je na Facebooku.

Teraz radni będą musieli rozsądzić, czy pretensje skarżącego są zasadne. Podjęta zostanie w tej sprawie stosowna uchwała.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe