Zbieramy piloty dla Pauliny | Super Tydzień

  • 28.06.2019, 08:21
  • AN
Zbieramy piloty dla Pauliny | Super Tydzień
Aby sprawić radość niepełnosprawnej Paulinie, nie trzeba wiele. Wystarczy stary pilot od telewizora czy innego urządzenia. Zbieramy więc piloty!

Paulina ma 19 lat, jest osobą z niepełnosprawnością znaczną, choruje na padaczkę lekooporną i autyzm.

- Największym problemem są ataki, które sieją spustoszenie w jej mózgu, ale mimo tego jest pogodna, życzliwie nastawiona do ludzi, lubi z nimi przebywać, próbuje nawiązać kontakt. Przez to, że nie mówi, jest to utrudnione, bo nie każdy ją rozumie - opowiada jej mama Agnieszka.

Pauliną jest osobą, która od dziecka ciężko znosiła jakiekolwiek zmiany w życiu, bardzo trudno było jej zaakceptować nowe zabawki, zawsze musiała je "oswoić", a dopiero potem się nimi bawiła. Ma swoje ulubione miejsca i swoje ulubione przedmioty.

- Niektóre z ulubionych zabawek są już bardzo zniszczone, ale gdy tylko je zabieram, to szuka ich i domaga się zwrotu - relacjonuje mama chorej 19-latki. - Fascynacje pilotami zauważyliśmy już dawno. Najpierw objawiło się to tym, że je psuła, chciała zobaczyć, co jest w środku. Później zaczęła je układać według sobie znanych schematów, zawsze równiutko, w rządku, w kolejności tylko dla siebie znanej.

Piloty towarzyszą jej wszędzie, w sklepie na zakupach, podczas obiadu, podczas snu.

- Tak naprawdę nie wiemy, co ją w nich fascynuje, ale skoro ją cieszą, to staramy się na bieżąco uzupełniać kolekcję. Z każdego pilota wyjmuje baterie i klapkę. Ale cieszymy się, że ma coś swojego, ulubionego - dodaje pani Agnieszka.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do akcji i podarować Paulinie piloty, zachęcamy do wizyty w naszej redakcji. Zbieramy je przez najbliższe dwa tygodnie, następnie wszystkie przekażemy chorej 19-latce.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe