Urodziny miasta | Super Tydzień

  • 28.06.2019, 07:36
  • szer
Urodziny miasta | Super Tydzień
485 lat temu, dzięki staraniom Andrzeja Sanguszki, Włodawa otrzymała prawa miejskie. Wielkie święto miasta już 28 czerwca. Będzie jubileuszowa gala, a oprócz niej koncerty, konkursy z nagrodami, gry i zabawy.

Oficjalne obchody urodzin miasta połączone z Dniami Włodawy zaplanowano na piątek. O godz. 16 we Włodawskim Domu Kultury spotkają się mieszkańcy, byli i obecni samorządowcy, przedstawiciele miast partnerskich, władze województwa, powiatu i miasta. Po wystąpieniu burmistrza, który przedstawi rys historyczny Włodawy, zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości oraz koncert Chóru Ziemi Włodawskiej "Vlodaviensis"

Następnego dnia od godziny 15 na placu targowym przy ul. Lubelskiej rozpocznie się dwudniowa impreza urodzinowa. W tym roku na włodawskiej scenie zaprezentują się m.in.: SILK QUEEN, PAWKIN czy K.A.S.A. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie legendarny zespół KOMBII. Nie zabraknie oczywiście lokalnych zespołów, grup z terenu województwa lubelskiego oraz Ukrainy. Wystąpią m.in. Złota Jesień, uczniowie z Włodawskiego Domu Kultury, grupa wokalna Polesie, Kulczynianki, Seniorki z Dubeczna oraz zespół męski z Dubeczna i Kresowianki, Mołodyczki. Zagrają także: Komische Pilze, Fraglesi, nBlue, Moow Mi Janek. Będą też stoiska gastronomiczne. Swój dorobek artystyczny zaprezentują lokalni twórcy. Na placu targowym pojawią się też miejsca zabaw dla dzieci.

Szczegółowy program urodzin miasta na plakatach rozwieszonych we Włodawie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe