Rekordzistki Polski ze Stawu | Super Tydzień

  • 25.06.2019, 16:55
  • AN
Rekordzistki Polski ze Stawu | Super Tydzień
Julia Pietraszko, Oliwia Mazurek, Aleksandra Błaszczuk, Julia Romanowska i Zuzanna Stachel to zwyciężczynie Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce". Młodym ekolożkom udało się zebrać aż 27 ton elektroodpadów. Podczas trwania akcji prezentowaliśmy dziewczyny w naszym radiu Bon Ton.

Największa ilość elektroodpadów, jaką dotychczas zebrały zespoły, to 11 ton, a Stawianki Eko-Fanki zgromadziły prawie 27 ton elektroodpadów, w tym 505 kg baterii. Jest to rekord w skali wszystkich jedenastu lat edycji konkursu. Drużyna z tak małej miejscowości wzbudziła wielkie emocje, otrzymała mnóstwo gratulacji, wyrazów podziwu i uznania. Poza tym post "Stawianek", który był umieszczony na profilu Auraeko, został przez jury najwyżej oceniony, a piosenka ich autorstwa była zaprezentowały podczas finału.

Konkurs rozpoczął się w lutym, a zbiórka była zadaniem na finał projektu. Podsumowanie konkursu odbyło się 14 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zakwalifikowało się do niego 40 szkół z całej Polski, głównie zespoły z dużych miast.

Nagrodą dla zwycięskiej szkoły ze Stawu jest 55-calowy telewizor LG. Członkowie drużyn otrzymali nagrody indywidualne.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe