Chełmski biznesmen dorabiał na przemycie | Super Tydzień

  • 25.06.2019, 11:29
  • (apm)
Chełmski biznesmen dorabiał na przemycie | Super Tydzień
Jeździł do Łodzi po towar do swojego sklepu, a przy okazji rozwoził papierosy z przemytu. 49-letni przedsiębiorca z Chełma odpowie przed sądem za nabywanie, przechowywanie, przewożenie i zbywanie bezakcyzowego dymku. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiądzie czterech mężczyzn, którzy kupili od niego trefny towar.

Akt oskarżenia w tej sprawie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie Prokuratury Okręgowej w Lublinie skierował kilka dni temu do sądu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, 49-letni biznesmen z Chełma skupował od nieustalonych osób papierosy z przemytu, wywoził je w głąb Polski i tam je sprzedawał. Od kwietnia do września 2017 r. nabył w sumie 11 tys. paczek papierosów, uszczuplając podatek akcyzowy na ponad 180 tys. zł, podatek VAT na 48 tys. zł i należności celne na 11 tys. zł.

Według prokuratury zrobił około 35 takich kursów. Najbardziej aktywny był w maju i czerwcu 2017 r. Podczas czynności operacyjnych udało się śledczym ustalić czerech jego odbiorców. To mieszkańcy Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza i Brzezin. Też mają teraz kłopoty. Trzech z nich postanowiło poddać się karze.

Podejrzany chełmianin nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Niebawem zostanie osądzony.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe