Handel haszyszem na wielką skalę | Super Tydzień

  • 24.06.2019, 09:15
  • (apm)
Handel haszyszem na wielką skalę | Super Tydzień
Obywatel Rosji wiózł w aucie 50 kg haszyszu wartego ponad 2 miliony złotych. Okazało się, że był to kolejny kurier międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się przewożeniem ogromnych ilości środków odurzających z krajów zachodniej części Unii Europejskiej, przez Polskę do Rosji.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prowadzą śledztwo w sprawie grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków na wielką skalę.

W rejonie miejscowości Kossaki Borowe 7 czerwca pogranicznicy zatrzymali obywatela Rosji Antona B. Podczas przeszukania samochodu osobowego, którym podróżował, znaleziono w specjalnie skonstruowanych skrytkach 50 pakunków o łącznej wadze ponad 50 kilogramów. Zawierały substancję żywiczną koloru brunatnego, która po zbadaniu testerem narkotykowym okazała się haszyszem. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 2 miliony złotych.

- W toku postępowania prokurator ustalił, że członkowie tej grupy przewożą wielkie ilości środków odurzających z krajów zachodniej części Unii Europejskiej, przez Polskę do Rosji – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej znacznej ilości środków odurzających. Za zarzucane przestępstwo podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat. By zapewnić prawidłowy tok postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd do wniosku się przychylił.

Jak informuje rzecznik, jest to już drugi kurier zatrzymany i tymczasowo aresztowany w ramach zorganizowanej grupy przestępczej w tym śledztwie. 10 marca tymczasowo aresztowano Andreia P., który również w samochodzie przewoził ponad 84 kg narkotyków.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe