Miasto gotowe do łatania dziur | Super Tydzień

  • 24.06.2019, 08:56
  • AN
Miasto gotowe do łatania dziur | Super Tydzień
Nie spółka miejska, tak jak było do tej pory, a konsorcjum z Włodawy i Lubartowa zajmie się remontami bieżącymi na terenie miasta. Umowa już podpisana, czas zabrać się do pracy.

Do przetargu wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Spółka miejska zaproponowała za remonty bieżące 427 tys. 272 zł brutto. Konsorcjum, w którego skład weszły: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe we Włodawie oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie, wyceniło usługę na dużo niższą kwotę - 256 tys. 633 zł. Wprawdzie ratusz zabezpieczył na zadanie ponad 427 tys. zł, jednak o wyborze zdecydowała cena.

Jak zapewnia prezydent Jakub Banaszek, wkrótce w mieście rozpoczną się długo oczekiwane remonty bieżące. Łatania jest naprawdę sporo.

Prezydent Chełma podzielił się także innymi dobrymi wiadomościami "drogowymi". Urząd miasta ogłosił postępowania na przebudowę ulicy Kolejowej. Lada moment ma ruszyć również przetarg na remont kolejnego odcinka ulicy Lwowskiej.

- Czekamy na decyzję z FDS w sprawie remontu ul. Ceramicznej i ul. Dreszera oraz na remont ul. Wiercieńskiego. Jeśli decyzje będą pozytywne, przetargi zostaną ogłoszone w tym roku - informuje prezydent.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sernik
sernik 24.06.2019, 20:57
Łatać można jedną, góra dwie dziury. W Chełmie potrzebne nowe nawierzchnie.

Pozostałe