Policjantka na medal | Super Tydzień

W III Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 IM (iron man`a) i Mistrzostwach IPA mł. asp. Iwona Panas z KMP w Chełmie zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet. Z kolei trzecie miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej wywalczyła, rywalizując z blisko 700 osobami. To kolejne sukcesy chełmskiej policjantki.

Triathlon Mietków odbywał się w dniach 8-9 czerwca w miejscowości Borzygniew w gminie Mietków w woj. dolnośląskim. Pierwszego dnia zorganizowano III Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 IM (iron man`a). Zawodnicy najpierw płynęli 950 metrów, następnie pokonali 45 kilometrów na rowerach i 10,5 km biegu.

Jedną z funkcjonariuszek, która wzięła udział w triathlonie, była mł. asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Policjantka zdobyła mistrzostwo Policji w III Mistrzostwach Polski Policji wśród kobiet i Mistrzostwo IPA wśród kobiet.

- W klasyfikacji generalnej, w której rywalizowało blisko 700 osób, zajęła 3 miejsce w kat. K30, co jest ogromnym osiągnięciem, jak na osobę amatorsko zajmującą się sportem – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Utrzymanie dobrej formy zawdzięcza regularnym treningom z Chełmską Grupą Triathlonu i współpracą z Chełmskim Parkiem Wodnym.