Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Szykuje się niezła sztuka | Super Tydzień

Ukwiecenie studni, malowanie muralu, wystawy malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii, koncerty, teatr ognia i rzeźbienie w kredzie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie szykują organizatorzy trzeciej już edycji festiwalu Niezła Sztuka. Chełmskie święto artystów i twórców już w ten weekend. Wszystkie imprezy na pl. Łuczkowskiego.
Szykuje się niezła sztuka | Super Tydzień

W tym roku Niezła Sztuka nie będzie się ograniczała tylko do biernego oglądania. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli brać udział w różnych warsztatach oraz konkursach.

- Zależy nam na inspirowaniu ludzi do tego, aby sami zaczęli działać i tworzyć. Chcemy  pokazać, że każdy ma w sobie talent, a Niezła Sztuka to okazja, aby go po prostu odkryć  - mówią organizatorzy. 

W programie tegorocznej edycji festiwalu są  m.in.: wystawy malarskie, fotograficzne, prezentacje poezji, warsztaty dla widzów – w tym z rzeźbienia w chełmskiej kredzie. Nie zabraknie też koncertów - od jazzowych (Mikrolementy Orkiestra), przez bardziej rockowe (Eddie/Hai czy Kozaurus – Michal Kozar Trio) aż po tybetańskie misy, gongi czy bębny, na których zagrają goście z Rodzinnego Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce pod opieką Jerzego "Słomy" Słomińskiego.  Spektakl "Koniec świata" zaprezentuje kielecki Teatr Zbożowy działający przy Fundacji Studio TM. Każdy festiwalowy wieczór będzie się kończył pokazem teatru ognia. Organizatorzy planują także wyjątkową akcję "Kwietna Studnia". Przystroją polnymi kwiatami  najbardziej charakterystyczne miejsce  na placu Łuczkowskiego. Choć Niezła Sztuka odbywać się będzie na placu Łuczkowskiego, część artystów przeniesie się na ulicę Pocztową 17/19, gdzie tworzyć będą mural. Niestety nie chcą zdradzić, co będzie przedstawiał. Więcej informacji o festiwalu i jego program na stronie internetowej: www.niezlasztuka.org oraz profilu: NIEZŁA SZTUKA na Facebooku.

 – Dla żadnego twórcy miejsca nie zabraknie. Może przyjść na plac Łuczkowskiego i zaprezentować swój talent. Może również zgłosić swój udział pisząc na adres: [email protected] lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Festiwal Niezła sztuka powstał trzy lata temu jako niezależna i oddolna inicjatywa nieformalnej grupy ludzi, którzy zaproponowali mieszkańcom miasta, by wyszli ze swoimi pomysłami i twórczością do szerszej publiczności. W tym roku jego nieformalnym patronem  i  bohaterem plakatów jest Czesław Dopieralski, nieżyjący już chełmski aktor i reżyser, o którym do tej pory mówi się, że był samorodnym talentem. Od pierwszej edycji festiwalu nasza redakcja wspólnie z Radiem Bon Ton sprawuje patronat medialny nad Niezłą Sztuką.

Piątek 21 czerwca:
otwarcie festiwalu: street art, koncerty, teatr, malarstwo, rysunek, grafika, poezja/ haiku, fotografia, performance

09.00 – 12.00 - akcja “Kwietna Studnia” /pod okiem florystki Magdaleny Krzywickiej dekorujemy kwiatami studnię na pl. Łuczkowskiego – zachęcamy Was do pomocy – każda ręka do pomocy się nam przyda!
12.00 – malowanie muralu przy ul. Pocztowej 17/19 / Street Art malujący kolektyw z Chełma
15.00 – 18.00 - “ulotne” otwarcie festiwalu – zapraszamy do oglądania prezentowanych na placu prac, ukwieconej studni oraz przysłuchiwaniu się próbom festiwalowych zespołów 
18.00 – oficjalne otwarcie III edycji festiwalu Niezła Sztuka / krótka prezentacja artystów biorących w nim udział
18.30 – 19.30 – hula hop z Sylwią Smolińską /warsztaty dla dzieci i dorosłych
19.00 – koncert Mikroelementy Orkiestra / Łukasz Prokop
20.00 – trochę poezji miłosnej: Aleksandra Majówka i haiku: Anna Mazurkiewicz / krótko o wierszach
20.30 – koncert Eddie/Hai
22.00 – 22.30 – spektakl “Noc w muzeum”/ Teatr Hesperydy/ E. Dopieralska

Sobota 22 czerwca:
sztuka na placu: wystawy, warsztaty, teatr, fire show, występy artystyczne

12.00 – otwarcie drugiego dnia festiwalu
12.00 – 18.00 - prezentacja twórców i ich prac:
12.30 - Stowarzyszenie Twórcze „Pasja” - Niezła Sztuka z Pasją!
13.00 – Urszula Bydlińska – Czarne Madonny (prezentacja w imieniu artystki)
13.15 – Renata Chmielewska – realistyczne portrety zwierząt 
14.00 – Ewa Jarmoszyńska – malowanie „na żywo” 
15.00 – Renata Dziewulska „Lips” i Klaudia Kopczyńska „Up in the Hill” – fotografia kobieca: kobiety przed i za obiektywem 
16.00 – „Gdzie światło nocą, a gwiazd brak”, czyli Warszawa w obiektywie „chełmskiego chłopaczka” - Łukasz Kowalski opowie o swoich zdjęciach oraz zaprezentuje specjalną „niespodziankę” dla publiczności Niezłej Sztuki – tego nie można przegapić! 
14.00 – 16.00 – spotkanie z Katarzyną Czubała – Vyborov – poetką, pisarką, bajkopisarką – która zaprezentuje swoją twórczość i zaprosi publiczność do wspólnego układania wierszy oraz mini konkursu literackiego (zapraszamy bez względu na wiek) 
16.00 – 17.00 – sztuka haiku – kameralne spotkanie z Anną Mazurkiewicz (rozmowy o haiku, sztuce władania słowem, będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu tej japońskiej poezji)
17.00 – SOLARIS SNAUT – Inicjatywa LWL
17.30 – „Są dwa światy…” - surrealistyczne grafiki Artura Grejnera i „antropoi” Oli Sawy – dyskusja o pracach, tematach tabu w sztuce, i o tym, co „siedzi” w głowach artystów (przed dyskusją zachęcamy do zapoznania się z pracami tych twórców)

17.00 – 18.00 - warsztaty rzeźbienia w kredzie pod okiem Ewy Jarmoszyńskiej (dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat)
16.00 – 18.00 - spacer śladami starych chełmskich kin / W. Zakrzewski / zbiórka pod studnią
18.00 – 20.00 – warsztaty z Teatrem Ognia Hesperydy/ bez użycia ognia / E. Dopieralska
18.00 – 20.00 – krąg bębniarski, jam session z grupą z Rodzinnego Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce (chcesz dołączyć? po prostu wpadnij ze swoim instrumentem)
19.00 – 19.20 – koncert skrzypcowy Wiktoria Czugunowa
20.00 – koncert SINSEN / Słoma z grupą z Rodzinny Dom Kultury Pokoju w Dąbrówce
21.30 – 22.10 – spektakl “Koniec świata” Teatr Zbożowy /Fundacja Studio TM z Kielc
22.15 – 22.30 – fire show z muzyką / Teatr Ognia Hesperydy / E. Dopieralska

Niedziela 23 czerwca:
ostatni dzień festiwalu: sprzątanie miasta, spacer kinowy, warsztaty, jam session, warsztaty, prezentacja muralu

12.00 – 14.00 – akcja sprzątania / Rodzinny Dom Kultury Pokoju w Dąbrówce / dołączcie do nas! weźcie ze sobą rękawiczki i worki (z odzysku!), do których będziemy zbierać śmieci w miejscu, które wybierzecie w naszej ankiecie na Facebooku
14.00 – 18.00 spotkania z artystami / prezentacje ich prac: 
14.00 – Maciej Kołodziej „Miejsca, do których prowadzi Cię tęsknota” i Mariusz Szymański „Magiczne Roztocze” „Up in the hill” – fotografia podróżnicza – kadry z bliska i daleka
15.00 – Piotr Bielecki i jego „Spętani” - o fotografii pełnej emocji
16.00 – Koło „Folia” - studenci grafiki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie 
16.00 – 18.00 – spotkanie z Katarzyną Czubała – Vyborov – poetką, pisarką, bajkopisarką – która zaprezentuje swoją twórczość i zaprosi publiczność do wspólnego układania wierszy (zapraszamy wszystkich bez względu na wiek!)
14.00 – 16.00 spacer śladami starych chełmskich kin / W. Zakrzewski / zbiórka pod studnią
14.00 – 16.00 krąg bębniarski, jam session z grupą z Rodzinnego Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce - można dołączać ze swoimi instrumentami – zapraszamy wszystkich chętnych!
16.00 – 17.00 – warsztaty kręcenia hula hop z Sylwią Smolińską (zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych – przygotujemy kilka kół hula hop, ale można przynosić także własne)
19.00 – prezentacja muralu przy ul. Pocztowej 17/19
20.00 – 21.00 – koncert Kozaurus/ Michał Kozar, Maciej Baraniak, Karol Różycki
21.30 – zamknięcie festiwalu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama