PWSZ zaprasza na studia | Super Tydzień

  • 15.06.2019, 22:22
  • MP
PWSZ zaprasza na studia | Super Tydzień
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia. W tym roku przyszli studenci mają do wyboru kilka nowych specjalizacji.

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.rekrutacja.pwsz.chelm.pl. Wymagane dokumenty w wersji elektronicznej można przesyłać w trzech terminach: do 12 lipca, od 29 lipca do 16 sierpnia, a także od 2 września do 20 września. Wyniki poszczególnych naborów zostaną podane odpowiednio: 26 lipca, 30 sierpnia i 30 września.

Jak co roku największym zainteresowaniem cieszą się kierunki techniczne oraz stosunki międzynarodowe. Władze PWSZ przygotowały dla studentów kilka nowych specjalizacji. Na kierunku elektrotechniki mogą wybrać automatykę przemysłową i systemy mechatroniczne, zaś na kierunku stosunków międzynarodowych międzynarodowy wymiar obsługi ruchu granicznego i ochronę granic. Nowymi specjalnościami w matematyce są: ekonomia matematyczna oraz informatyka stosowana. Humaniści z kolei mogą od przyszłego roku akademickiego studiować filologię angielską ze specjalizacją translatoryki stosowanej, a także obsługę księgową firm w handlu międzynarodowym w zawodzie asystenta księgowego ze znajomością języka rosyjskiego i ukraińskiego.

W dobiegającym końca roku akademickim 2018/2019 na wszystkich kierunkach studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie uczy się ok. 2000 studentów. Wśród nich ok. 700 to żacy, którzy kończą pierwszy rok.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe