Krasnostawskie sobótki | Super Tydzień

  • 13.06.2019, 09:40 (aktualizacja 14.06.2019, 17:54)
  • szer
Krasnostawskie sobótki | Super Tydzień
Jedyna taka noc w roku! Przyjdź, razem podążymy śladami dawnych Słowian, stworzymy staropolską wioskę i wcielimy się w naszych przodków, bawiąc się jak oni. Stań się częścią najbarwniejszego widowiska w okolicy – tak zachęcają do udziału w imprezie organizatorzy sobótkowej "Palinocki pod Światowidem".

W programie "Palinocki" koncerty, staropolskie zabawy, widowiska obrzędowe oraz warsztaty. Na dużej scenie publiczność bawił będzie Sosnowski i Joryj Kłoc. Z kolei na małej scenie wystąpi Kumpel Blues.

Jak co roku w taką noc nad wodą zapłoną ogniska. Będzie też puszczanie wianków i szukanie kwiatu paproci. W programie również fireshow, konkursy, a także degustacja potraw przyrządzonych na podstawie starodawnych receptur wprost od Szeptuchy. Swoje stanowiska będą mieli także twórcy ludowi, a podczas imprezy prowadzone będą warsztaty plastyczne, teatralne, wokalne, rzeźbiarskie i kulinarne.

Nad przebiegiem festynu, który przypada w 625 rocznicę powstania Krasnegostawu, czuwał będzie Szczek, legendarny założyciel miasta.

Krasnostawskie sobótki już 15 czerwca. Początek o godzinie 15. Miejsce: Zaułek Nadrzeczny.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Ludowa i Tradycyjna 2019".

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe