Bezpieczniej na przejazdach | Super Tydzień

  • 11.06.2019, 11:49
  • MP
Bezpieczniej na przejazdach | Super Tydzień
PKP PLK kontynuuje prace związane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w województwie. Część z nich została już zmodernizowa, kolejnych szesnaście miejsc czeka na przebudowę za łączną kwotę blisko 23 mln zł.

Zmodernizowano siedem przejazdów kolejowo-drogowych na trasie łączącej Lublin z Dorohuskiem w: Trawnikach, Zawadówce, dwa w Antoninie, dwa w Ludwinowie, a także przejazd na ul. Złotej w Chełmie. Co się tam zmieniło?

- Zostały zainstalowane dodatkowe urządzenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, które informują o nadjeżdżającym pociągu - przekazał Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. - Są tam już także profesjonalne urządzenia kontrolujące sprzęt. Dzięki nim informacja o awarii lub usterce natychmiast trafia do dyżurnego ruchu, a ten wprowadza ograniczenia prędkości pociągów oraz powiadamia serwisantów. Wspomniane przejazdy posiadają również nowe oświetlenie LED, dzięki któremu łatwiej poruszać się tamtędy pieszym i rowerzystom.

Prace budowlane zakończyły się ponadto na przejazdach w: Wólce Kańskiej, Zalesiu Kańskim oraz na trasie Trawniki - Rejowiec. Powstała już zabudowa sygnalizatorów oraz oświetlenia.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 11.06.2019, 16:37
Masa Passata uniemożliwia zatrzymanie się i sprawdzenie bezpieczeństwa?
Jarmow
Jarmow 11.06.2019, 12:23
Tak, a jak jest przejazd techniczny to rogatki nie opadają. Co z tego, że "ciuchcia" jedzie 15 km/h? Przecież masa pojazdu sprawia, że nawet ta prędkość jest niebezpieczna...

Pozostałe