Moto Piknik i Moto Kropla w Kumowej Dolinie! | Super Tydzień

  • 11.06.2019, 11:19
  • MP
Moto Piknik i Moto Kropla w Kumowej Dolinie! | Super Tydzień
W sobotę (15 czerwca) wystartuje kolejna edycja Moto Pikniku i Moto Kropli. W niedzielę natomiast (podczas Chełmstoku) będzie również możliwość oddania krwi w krwiobusie. Pierwszego dnia imprezy na scenie zaprezentuje się 7 młodych zespołów rockowych, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Harlem. Wstęp na sobotnie wydarzenie jest bezpłatny.

O godzinie 14.00 w sobotę rozpoczyna się Moto Piknik, który organizuje Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu oraz Stowarzyszenie AiMix Studio. Właśnie wtedy spod amfiteatru wyruszy parada motocyklowa, która przejedzie ulicami miasta.

- Pojedziemy w kierunku Ronda Dmowskiego, a następnie ulicą Rejowiecką i Aleją Armii Krajowej, Aleją Żołnierzy I AWP i ulicą Żwirki i Wigury do ronda XXX-lecia - mówi Katarzyna Wasilew, prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. - Dalej udamy się ulicami Słowackiego, I Pułku Szwoleżerów, Młodowskiej i Lubelską do Ronda Jana Pawła II. Ostatni etap trasy wiedzie przez ulice: Rejowiecką, Szpitalną i Lubelską, a po dotarciu do Ronda Dmowskiego kierujemy się z powrotem do Amfiteatru.

Wraz z powrotem motocyklistów rozpocznie się kilkugodzinny blok koncertowy. Tego dnia na scenie pojawią się zespoły reprezentujące szeroko pojętego rocka. Usłyszymy grupy: Panta Koina (punk metal z Lublina), Marazm (rock metal z Lublina), EraserHead (thrash metal z Lublina), Pod Prąd (rockowa poezja śpiewana z Brześcia Kujawskiego), Now We (rock`n`roll z Włocławka), Samaya (rock metal progresywny z Lubartowa) oraz Line of Dead (hard rock z Krakowa).

- Tak jak w poprzednich edycjach Moto Kropli postawiliśmy na młode zespoły, które grają ciekawą muzykę - mówi Adrian Nafalski, prezes Stowarzyszenia AiMix Studio. - Jest to coś nowego, ludzie grający z wielkim zaangażowaniem przede wszystkim dla samej przyjemności. Chcemy pokazać różnorodność rodzimej sceny, a przy okazji udowodnić, że nasze miasto i chełmianie są otwarci na promocję młodych zespołów.

Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa Harlem, legenda polskiego rocka z Olsztyna. W niedzielę, również przy amfiteatrze w Kumowej Dolinie, stanie krwiobus. W godzinach 13 - 17 będzie można oddać w nim krew w ramach corocznej zbiórki.

- W zeszłym roku zebraliśmy rekordową ilość, bo ponad 30 litrów, w tym roku mamy nadzieję, że będzie jeszcze więcej - mówi Katarzyna Wasilew. - Jeśli ktoś nie będzie mógł oddać krwi w niedzielę, zapraszamy do punktu krwiodawstwa przy ul. Szpitalnej w Chełmie. Każdy, kto odda krew na hasło "Moto Kropla" w dniach 10-15 czerwca, zostanie doliczony do naszej zbiórki, a także weźmie udział w losowaniu upominków.

Wstęp na wszystkie sobotnie koncerty jest bezpłatny.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe