Mistrzostwo Polski dla Chełma! | Super Tydzień

  • 11.06.2019, 10:45
  • TS
Mistrzostwo Polski dla Chełma! | Super Tydzień
Hegemonia chełmskich sambistów trwa nadal. W rozegranych w Krakowie VII Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Sambo podopieczni trenera Pawła Białasa po raz szósty z rzędu odnieśli drużynowy triumf!!! Tym razem na sukces chełmian złożyło się trzynaście medali.

- To wielki powód do dumy. Moi podopieczni wykonali kawał dobrej roboty. Trzeba przy tym podkreślić, że początek tego roku był dla nas bardzo ciężki ze względu na zmianę lokalizacji siedziby klubu. Zimą nie mieliśmy odpowiednich warunków do zajęć, co mogło wpłynąć na rozwój umiejętności i dyspozycję naszych zawodników. Stanęli oni jednak na wysokości zadania i po raz szósty z rzędu okazali się najlepsi w kraju – cieszy się Paweł Białas, szkoleniowiec MKS-u Sambo Chełm.

W tegorocznej rywalizacji, która odbyła się w Krakowie o medale w sambo sportowym i sambo combat walczyło 140 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Trzynaście krążków powędrowało do Chełma. Wśród podopiecznych Białasa na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Jańczuk (kat. 46 kg, sambo sportowe), Anastazja Kister (kat. 64 kg, sambo sportowe), Piotr Hawryluk (kat. 62 kg, sambo sportowe),Mateusz Blinowski (kat. 62 kg, sambo combat), Wiktor Jakubowski (kat. 74 kg, sambo combat),Zbigniew Jasiński (90 kg, sambo sportowe) i Jakub Mazur (kat. 100 kg, sambo combat). Ostatni złoty krążek wywalczył sam szkoleniowiec chełmskiego klubu, który triumfował w kat. 90 kg w sambo combat. Po srebrne medale sięgnęli z kolei: Patrycja Żołnacz (kat. 64 kg, sambo sportowe), Ewelina Sala (kat. 60 kg, sambo sportowe), Mateusz Goleń (kat. 74, sambo combat), Marcin Bieńkowski (kat. 90 kg, sambo combat) oraz Norbert Piskorski (kat. +100 kg, sambo combat).

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe