Śniadanie mistrzów, czyli jeść czy nie jeść | Super Tydzień

  • 07.06.2019, 12:16
  • (apm)
Śniadanie mistrzów, czyli jeść czy nie jeść | Super Tydzień
Wiele osób odmawia sobie tego posiłku lub też je dopiero po kilku godzinach od wstania. Powody są różne. Może to być na przykład dieta. A wiadomo, śniadania najłatwiej sobie odmówić. Oto kilka faktów na temat pierwszego posiłku dnia.

Jedz śniadanie, aby być szczupłym

Dla wszystkich niejedzących po wstaniu z łóżka zła wiadomość: jest to konieczne dla dobra naszego organizmu. Po nocnej głodówce potrzebuje on energii, aby prawidłowo działać. A chodzi o naprawdę ważne czynności jak na przykład oddychanie, utrzymanie temperatury ciała, a nawet widzenie. Śniadania potrzebują zarówno ci pracujący fizycznie, jak i umysłowo. Nasz mózg pracując, zużywa bowiem bardzo dużo kalorii. Śniadanie pomaga także utrzymać prawidłową masę ciała. Być może brzmi to zaskakująco, ale przyjmując rano dużą dawkę energii, nie potrzebujemy jej już tak dużo po południu. Przy tym nasz metabolizm działa szybciej. O wiele zdrowiej jest zatem pominąć kolację, choć najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się jedzenie wszystkich posiłków w stosownych odstępach czasu.

Śniadanie a klimat

O samej tej kwestii można by napisać książkę. Wszyscy jemy inne śniadania, w zależności od miejsca zamieszkania, kraju, kontynentu. Anglicy znani są ze swojego słynnego angielskiego śniadania, na które składa się kiełbasa, jajko, boczek, placek ziemniaczany, fasolka, pomidory i tosty. W Japonii je się zupę miso, ryż i warzywa. Z kolei Włosi często piją tylko kawę. Czy to kwestia klimatu, czy raczej kultury? Wydaje się, że obu. Tam, gdzie jest zimno, ludzie zdecydowanie potrzebują kalorycznych i obfitych śniadań. Z kolei na to, co jemy, wpływa także kultura. Powiedzmy sobie szczerze: jemy to, co jedzą inni z naszego otoczenia. I to, czego nauczyli nas rodzice i dziadkowie.

Nieważne co jemy - ważne, żeby jeść. Organizm podziękuje nam za to dobrym samopoczuciem, mniejszym cholesterolem i niższą wagą.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe