Ekspresowa zgoda na alkohol | Super Tydzień

  • 07.06.2019, 07:58
  • AN
Ekspresowa zgoda na alkohol | Super Tydzień
Na wtorkowej sesji radni podjęli uchwałę, która zezwoliła na sprzedaż piwa w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Gdyby nie została przyjęta, podczas otwarcia obiektu goście musieliby się zadowolić oranżadą...

Podczas imprez w amfiteatrze będzie można kupić napoje z zawartością do 4,5 proc. alkoholu. Przedsiębiorca, który zechce się zająć sprzedażą piwa, za każdym razem będzie musiał złożyć do organizatorów stosowny wniosek, wystąpić o pozwolenie na sprzedaż i uiścić opłatę.

Projekt uchwały zaopiniował pozytywnie jedynie chełmski garnizon. Pozostałe służby mundurowe nie wypowiedziały się na ten temat, ponieważ - jak poinformowała Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor departamentu spraw obywatelskich - tak stanowią przepisy. Radni dość nieufnie podeszli do sprawy. Brakowało im wyraźnie zgody policji, której przedstawiciel brał udział w posiedzeniu komisji opiniującej projekt uchwały. Jednak ostatecznie pogodzili się z takim obrotem spraw.

Radna Edyta Rożek z kolei chciała wiedzieć, ile stoisk z alkoholem będzie w Kumowej Dolinie i jakie stawki przedsiębiorca będzie musiał z tytułu tej sprzedaży zapłacić. Okazuje się, że liczba stoisk tak naprawdę zależy od organizatora, który też wydaje zgodę na ich ustawienie. Jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu wynosi 47 zł 45 gr.

Uchwała o wyłączeniu amfiteatru z przepisów o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych została podjęta. Podczas piątkowego otwarcia chełmianie mogli legalnie raczyć się piwem od lokalnego browarnika.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe