Nie będzie opłaty targowej | Super Tydzień

  • 06.06.2019, 08:50
  • AN
Nie będzie opłaty targowej | Super Tydzień
To już pewne. Prezydent Chełma zapowiedział, że zniesie opłatę targową. To efekt rozmów władz miasta z kupcami, którzy od lat domagali się "załatwienia" tematu nieuczciwej konkurencji na łączniku oraz prywatnych działkach w pobliżu targowiska.

Opłata targowa ma być zlikwidowana prawdopodobnie od nowego roku. To jeden z elementów uporządkowania handlu w mieście. Wszystko dlatego, że kupcy czują się pokrzywdzeni obecną sytuacją. Handel kwitnie na łączniku i tak naprawdę niewielu klientów trafia do hali targowej.

- Ostatecznej decyzji co do kształtu funkcjonowania handlu jeszcze nie ma. Koncepcja jest na etapie przygotowywania. Na ostatnim spotkaniu z prezesem Spółki Targowiska Miejskie założyliśmy, że opłata targowa może być zlikwidowana w przyszłym roku. W tym roku z powodu problemów z budżetem było to niemożliwe - informuje prezydent Chełma.

Zgodnie z nowymi wytycznymi handel będzie mógł się odbywać wyłącznie na terenach do tego przeznaczonych, w zamian nie będzie za to dodatkowych opłat. Tymczasem kupcy sprzedający "z ręki" warzywa i owoce skarżą się, że są gnębieni przez straż miejską.

- Funkcjonariusze robią naloty na łącznik przy Popiełuszki i straszą nas mandatami. Szkoda, że nie widzą za to, że obok znajduje się handel papierosami z przemytu - mówi jeden z handlarzy, który pożalił się naszej redakcji.

Prezydent Chełma tłumaczy, że straż miejska wykonuje swoje obowiązki, ale na pewno nie ma to być zmasowany atak na handlujących na prywatnych terenach.

- Jednak otrzymałem sygnały z Sanepidu, że odnotowano kilka przypadków salmonelli i w trakcie ustalania okazało się, że produkty pochodziły od osób, które handlują bez odpowiednich zezwoleń. Nie chcę wszystkich zaszufladkować, natomiast musimy wyznaczyć odpowiednie miejsca, chcemy zrezygnować z opłaty targowej, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom - zapowiada Banaszek. -  Dostajemy sygnały, że kupcy czują się pokrzywdzeni i jeśli będą miejsca wyznaczone do handlu i nie będzie opłaty targowej, będzie to z korzyścią dla wszystkich sprzedających.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe