Iskierka nadziei wciąż się tli... | Super Tydzień

  • 05.06.2019, 08:43
  • DK
Iskierka nadziei wciąż się tli... | Super Tydzień
To dzięki Waszej pomocy z Krzysztofem Dzieńkowskim jest już lepiej! Walczy od roku, a od niedawna przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Toruniu. Nadzieja na jego wybudzenie jest coraz większa.

W lutym opisaliśmy historię 29-letniego mężczyzny, któremu nagle, bez żadnych oznak czy objawów zatrzymało się serce. Po zbyt późnej reanimacji zapadł w śpiączkę. Rodzina nie poddała się i wszędzie szukała pomocy, aby regularnie rehabilitować Krzyśka. Dzięki temu miał on szansę na dostanie się do profesjonalnej kliniki wybudzającej.

- Lekarze nie dawali nam żadnych szans - tak w lutym powiedziała Klaudia, siostrzenica Krzysztofa. - Mówili, że trzeba mieć nadzieję, ale jednocześnie przygotować się na najgorsze.

Dziś wiadomo już, że istnieje realna szansa na jego wybudzenie. Po przeprowadzonych badaniach w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, do którego mężczyzna trafił 13 maja, okazało się, że słyszy i rozumie polecenia. Przeszedł pozytywnie wszystkie przeprowadzone dotychczas testy. Rodzina jest bardzo szczęśliwa, ponieważ w ośrodku spotkała się z życzliwością i profesjonalizmem.

- Krzysiek ma tam niesamowitą opiekę - powiedziała pani Żaneta, jego siostra. - Ma zajęcia z logopedą, masażystą, jest pionizowany. Ćwiczy na cyber-oku, czyli specjalistycznej maszynie, za pomocą której może odpowiadać na pytania poprzez zatrzymywanie swojego wzroku na konkretnej odpowiedzi.

Rodzina odwiedza go, kiedy tylko może. Natomiast pani Stefania - mama Krzysztofa, wynajmuje w Toruniu stancję. 

Pobyt mężczyzny w placówce jest częściowo finansowany przez NFZ, jednak trzeba jeszcze sporo dopłacić. Nikt nie narzeka na tę sytuację. Rodzina jest świadoma tego, ile wsparcia otrzymała od wszystkich wpłacających darowizny. Z całego serca dziękuje.

- Dzięki temu wciąż mamy iskierkę nadziei - mówi pani Żaneta. - W ośrodku przebywa bardzo wielu młodych ludzi, Krzysiek nie jest sam. A wybudzonych jest już ponad 60. Więc wierzymy, cały czas wierzymy... 

Jak można pomóc? Na stronie www.zrzutka.pl/tx7s2z możemy wesprzeć zbiórkę organizowaną na rzecz Krzysztofa Dzieńkowskiego. Pieniądze przeznaczone będą na opłacenie ośrodka rehabilitującego Krzyśka. Razem jesteśmy w stanie zrobić więcej.

Wpłat można dokonywać również na konto bankowe: nr 57 1750 0012 1975 8000 0007 0134

DK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe