Są pieniądze na remonty dróg | Super Tydzień

  • 04.06.2019, 13:03
  • AN
Są pieniądze na remonty dróg | Super Tydzień
Władze miasta wreszcie zareagowały na narzekania chełmian na stan dróg po zimie. Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwane łatanie dziur.

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie na ten rok. Zapadła decyzja o zabraniu środków z zimowego utrzymania i przeznaczeniu ich na bieżące remonty. Pieniądze na łatanie dziur już są, teraz urzędnicy muszą ogłosić przetarg i wybrać firmę, która zajmie się naprawą chełmskich dróg.

- My wszystkie te ubytki widzimy - zapewnia Jakub Banaszek, prezydent Chełma, odpowiadając na ataki mieszkańców. - W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, bo nie mieliśmy na to do tej pory żadnych środków, a spółka miejska, która zajmowała się tymi remontami, ma ogromne straty.

MPRD pieniądze, jakie miało, wydało na pokrycie zobowiązań, aby móc w ogóle realizować wcześniej zadeklarowane zadania. I nagle okazało się, że na łatanie dziur w mieście już zabrakło.

- Przesunęliśmy na remonty środki z zimowego utrzymania dróg po to, by ubytki były na bieżąco uzupełniane, ale sytuacja wciąż jest trudna, bo w miejskiej kasie pieniędzy na to zadanie nie ma - tłumaczy prezydent Jakub Banaszek.

Być może jakieś dodatkowe środki na ten cel znajdą się po wdrożeniu procesu restrukturyzacji zadłużenia miasta oraz po działaniach naprawczych. Czy wówczas samorząd "zapanuje" nad trudną sytuacją na miejskich drogach?

- Wielokrotnie mieszkańcy zwracali mi uwagę, że dotychczas ubytki były uzupełniane przy pomocy tzw. placków. Tymczasem lepszym rozwiązaniem byłoby wycinanie dziurawego asfaltu i pokrywanie tych miejsc nowym dywanikiem asfaltowym. Koszt takich napraw jest niestety kilkukrotnie wyższy - wyjaśnia Banaszek. - Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ale po uporaniu się z problemami finansowymi. Najbliższe dwa lata będą najtrudniejsze.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gp
gp 05.06.2019, 10:52
To miasto nie ma w budżecie środków na utrzymanie dróg? Kto ten budżet zatwierdzał?
baśka
baśka 04.06.2019, 18:48
Urzędnicy muszą ogłosić przetarg? A od czego jest miejska spółka? W innych miastach miejskie spółki wykonują łatanie dziur, odśnieżanie, koszenie bez przetargów bo w tym celu zostały powołane. Miasto zleca, płaci i zadanie ma być wykonana bez przypominania na czas. W Chełmie zawsze musi być na odwrót? Jeśli u nas na wszystko muszą być ogłaszane przetargi to trzeba to zrobić przed nadejściem wiosny a nie w połowie roku. Kto kosił trawniki jeśli do tej pory nie było prztargu?
Seba984
Seba984 04.06.2019, 16:05
A w zimie nie będzie na odśnieżanie i sól drogową...... Lata zaniedbań i marnotrawienia budżetu miasta zaczyna ciągnąć w dół tą ,,dziurawą łajbę"..... Nie ważne pod jaką banderą pływałby kapitan, katastrofa i tak była nieunikniona...Tylko po co były te wszystkie bajki podczas kampanii, że będzie tak wspaniale, drugie Eldorado......
ron
ron 04.06.2019, 13:54
zawsze ubytki w jezdni były uzupełniane plackami, nic się nie zmieni!

Pozostałe