Mistrzowski brąz dla Oli | Super Tydzień

  • 04.06.2019, 09:58
  • TWA
Mistrzowski brąz dla Oli | Super Tydzień
Aleksandra Jaszczuk z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori stanęła na podium Mistrzostw Europy, które odbyły się we Wrocławiu. Podopieczna Bartłomieja Zakrzewskiego miała bardzo silne przeciwniczki.

Były to 33. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W turnieju wystartowało aż 730 zawodników z 28 państw. Chełmską Szkołę Karate Kyokushin Satori reprezentowało siedmioro podopiecznych: Aleksandra Jaszczuk, Wiktoria Soja, Patrycja Mielniczuk, Beata Nafalska, Fabian Nafalski, Dawid Wurszt oraz Wojciech Kłodnicki.

- Wszyscy nasi reprezentanci stoczyli wyrównane i ciężkie pojedynki. Przeciwnicy byli bardzo wymagający. Trzeba jednak dodać, że były to Mistrzostwa Europy, a w imprezie takiej rangi nie ma słabych przeciwników i do każdej walki należy podejść z maksymalnym zaangażowaniem. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, ale tylko Aleksandra Jaszczuk zdołała wejść do strefy medalowej – relacjonuje Bartłomiej Zakrzewski (2 dan) trener Satori.

W pierwszym swoim pojedynku Ola gładko pokonała zawodniczkę fińską. W drugim starciu zmierzyła się z Polką, ale z pokonaniem jej także nie miała większych problemów. W trzeciej walce również trafiła na reprezentantkę naszego kraju i niestety musiała uznać jej wyższość. Jednak wcześniejsze zwycięstwa wystarczyły jej, aby stanąć na najniższym stopniu podium i zdobyć brązowy medal, ale jakże ważny, bo z Mistrzostw Europy.

Warto również dodać, że przeciwniczką senpai Beaty Nafalskiej była aktualna wicemistrzyni świata Yulya Grigoreva z Rosji.

- Mistrzostwa były na bardzo wysokim poziomie, zaś stoczone pojedynki na pewno będą dla naszych zawodników kolejnym ogromnym doświadczeniem, które w przyszłości wpłynie pozytywnie na ich rozwój techniczny – dodaje trener Satori.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Katsuhito Gorai, sekretarz IKO Honbu.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe