Kara za śmiertelne pobicie | Super Tydzień

  • 04.06.2019, 08:33
  • GD
Kara za śmiertelne pobicie | Super Tydzień
Do Sądu Okręgowego w Zamościu 30 maja trafiły akty oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy pod koniec stycznia w Bzitem śmiertelnie pobili 37-latka na oczach dziecka. Grozi im do 10 lat za kratkami.

- Oskarżeni cały czas pozostają w areszcie tymczasowym i nie przyznają się do winy. W trakcie śledztwa wiele razy składali wyjaśnienia, które miejscami były niezgodne lub sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Obaj nie negują, że uczestniczyli w tym zdarzeniu. Każdy z nich jednak pomniejsza swój udział w pobiciu - informuje Zenon Bolesta, prokurator Rejonowy w Krasnymstawie.

Wstępne wyniki sekcji zwłok 38-latka wskazały, że przyczyną zgonu był obrzęk mózgu. Pokrzywdzony otrzymał co najmniej dwa ciosy w głowę, które doprowadziły do pęknięcia czaszki. W trakcie śledztwa krasnostawska prokuratura ponownie wystąpiła do biegłych o opinię uzupełniającą w sprawie ilości i zakresu obrażeń u poszkodowanego. Ostatecznie w aktach oskarżenia utrzymane zostały zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym, które dwaj mężczyźni w wieku 21 i 31 lat usłyszeli po śmierci ich ofiary.

Dramat rozegrał się 27 stycznia. Z pierwszych ustaleń śledczych wynikało, że powodem pobicia miało być to, że 38-latek kilka minut wcześniej ochlapał błotem jednego z napastników. Po tym incydencie ochlapany mężczyzna pojechał z kolegą pod dom 38-latka. Mężczyźni nie zważali na to, że ich atak obserwują świadkowie. Według jednej wersji poszkodowany został pobity pałkami. Pojawiła się również informacja, że był okładany trzonkiem od siekiery, który odebrali mu napastnicy. Wyrwali mu go z rąk i tłukli po całym ciele. Skatowany trafił do szpitala, gdzie zmarł po dwóch dniach.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Popis
Popis 05.06.2019, 21:23
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Jest zabójstwo. A za nie powinna być kara śmierci.
https://www.facebook.com/takdl…
Łukasz
Łukasz 04.06.2019, 14:33
A jakim czlowiekieb byl ten zabity to nie wazne mojego ojca chcial zabic i swoje dziecko to nie wazne a jego brat to gwalciel
kasia
kasia 04.06.2019, 13:17
skąd-tyle-agresji-w-ludziach?!?
inga
inga 04.06.2019, 11:29
Śmieci się utylizuje, a nie wrzuca na przetrzymanie na 10 lat! Żenada wymiaru sprawiedliwości, a te dwa dziady, to każdego dnia w celi, powinni być ochlapywani [email protected], bo na to zasługują. Zabić faceta, bo błotem obryzgał i to kogo? Jaśnie pana w dresiku
Farsa
Farsa 04.06.2019, 10:29
Ludzie!!!!! 10 lat? Dziecko patrzyło? Kara śmierci.

Pozostałe