Wampiriada czeka na dawców | Super Tydzień

  • 01.06.2019, 07:06
  • AN
Wampiriada czeka na dawców | Super Tydzień
Samorząd studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza do honorowego oddawania krwi. Akcja zbiórki krwi organizowana jest w ramach juwenaliów.

Została zaplanowana na czwartek, 6 czerwca. Tego dnia na parkingu przy budynku rektoratu przy ul. Pocztowej 54A zaparkuje autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew będzie można oddawać w godz. od 10 do 13.

- Oczywiście gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i przypominamy, że jeśli ktoś chce oddać krew, powinien być wypoczęty i zdrowy - zachęca Kamil Bańka, przewodniczący samorządu studentów PWSZ.

Akcja pod hasłem Wampiriada co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród studentów, jak i mieszkańców Chełma. Osoby, które chcą oddać krew, muszą mieć ukończone 18 lat i mieć ze sobą dowód tożsamości. W dniu akcji trzeba być po lekkim śniadaniu. Oddawanie krwi, które trwa kilka minut, jest poprzedzone badaniem lekarskim. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi. Krwiodawca otrzymuje zestaw czekolad jako ekwiwalent energetyczny oraz jednodniowe zwolnienie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe