Dzień Dziecka w naszym regionie [HARMONOGRAM]

  • 30.05.2019, 09:11 (aktualizacja 30.05.2019, 10:19)
  • red
Dzień Dziecka w naszym regionie [HARMONOGRAM]
W Chełmie, Krasnymstawie i Włodawie dzieci i ich rodzice na pewno nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy dla Was programy świętowania Dni Dziecka w naszym trzech miastach.

Chełm - Kolorowo w Kumowej Dolinie

Kolorowy Dzień Dziecka pod hasłem "Bezpieczny rowerzysta z CEMEX" rozpocznie się o godz. 14.00 w Amfiteatrze Kumowa Dolina. W programie imprezy znajdą się m.in. : liczne konkursy z nagrodami, Rajd Żółwi (konkurs przeznaczony dla cyklistów w wieku 5 - 16 lat), warsztaty malarskie i mozaikowe, malowanie twarzy, dmuchane wesołe miasteczko, świat gier planszowych, cykl zabaw połączonych z edukacją dotyczących bezpieczeństwa dzieci na drodze, bezpłatny serwis dla rowerzystów, a także prezenty w postaci akcesoriów rowerowych. Tego dnia na scenie zobaczymy ponadto pokazy grup artystycznych z Chełmskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury.

Zgłoszenia do konkursu "Rajd Żółwi" przyjmowane będą od 20 maja do 30 maja w kasie Chełmskiego Domu Kultury (pl. Tysiąclecia 1, 22-100 Chełm) oraz sklepie rowerowym Peleton (Lwowska 72, 22-100 Chełm). Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej Chełmskiego Domu Kultury.

Majsterkowy Dzień w Castoramie

Już po raz kolejny sklepy sieci Castorama organizują Majsterkowy Dzień Dziecka. Każde dziecko, pod czujnym okiem animatorów i rodziców, będzie mogło poczuć się jak prawdziwy majsterkowicz wiercąc, zbijając i sklejając drewniane zabawki. Organizator przewidział w programie liczne gry i zabawy, a także malowanie, dekorowanie czy sadzenie roślinek.

Między 10:00 a 17:00 każdy maluch będzie mógł spróbować swoich sił w majsterkowaniu.

- Majsterkowy Dzień Dziecka to dzień pełen wyzwań i zabaw, ale także wydarzenie edukacyjne, w czasie którego odbywają się warsztaty manualne. Ich celem jest ożywienie w dzieciach pasji do majsterkowania oraz pobudzenie wyobraźni. Ten dzień to również dobra okazja, aby w ciekawy sposób mówić o ochronie środowiska, m.in. poprzez gry edukacyjne - zachęcają organizatorzy.

KRASNYSTAW - Darmowe lody i dmuchańce
Świętowanie Dni Dziecka w Krasnymstawie będzie miało miejsce na terenie Dworku Starościńskiego w godz. 14 - 18. W części artystycznej zaprezentują się nagradzane wielokrotnie, przygotowywane przez Izabelę Ćwir, zespoły tańca nowoczesnego działające przy Krasnostawskim Domu Kultury. Nie zabraknie również grup tańca współczesnego prowadzonych przez Żanetę Poźniak w szkole tańca "Żan-Tan".

- Program uzupełnią zespoły i wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Wysłuchamy także koncertu chóru Amicus, który przedpremierowo zaprezentuje piosenki z przygotowywanego właśnie musicalu "Kraina Lodu w Krasnymstawie". Młodzi artyści w minioną niedzielę zdobyli I i III miejsce na drugim Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej - mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK.

Instruktorzy KDK przeprowadzą dla dzieci szereg gier i zabaw z nagrodami. Będzie można m.in. zagrać w klasy i w gumę oraz "połowić rybki".

- W tym roku partnerem naszej imprezy została szkółka "Football Academy Krasnystaw", która przygotowała na tę okazję dziesiątki pokazów i animacji piłkarskich. Dzień Dziecka nie mógłby się odbyć bez dmuchańców, które tego dnia będą bezpłatne dla wszystkich dzieci. Przygotowaliśmy także ponad 1000 bezpłatnych porcji lodów i waty cukrowej. Obie te atrakcje dla dzieci zasponsorowali: Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie oraz Warta, która ma swoją siedzibę przy ul. Matysiaka 7 - dodaje dyrektor KDK.

Imprezę z okazji Dnia Dziecka organizuje Krasnostawski Dom Kultury przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie, Warty i PSB Mrówka. Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta Krasnystaw i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

WŁODAWA - Moc atrakcji w mieście

We Włodawie świętowanie rozpocznie się o godz. 11:00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3, a potrwa do godz. 16:00.

- Odbędzie się wspaniała rodzinna impreza, na którą musicie zabrać mamę, tatę, babcię czy dziadka - podkreślają organizatorzy. - Na miejscu czekać na Was będą bezpłatne dmuchańce i animacje, m.in. malowanie buzi, balonowe ZOO, robienie brokatowych tatuaży, mega bańki mydlane, twister, tunele, klocki, konkurencje rodzinne, wizyta żywych maskotek, strzelnica czy warsztaty kreatywne. Gwarantujemy również stoiska z łakociami i napojami  Na scenie wystąpią dla Was uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych realizowanych w Włodawskim Domu Kultury.

Tego samego dnia nad zbiornikiem Okopiec PZW Sieja organizuje Otwarte Zawody Wędkarskie dla dzieci, które rozpoczną się o godz. 8:00.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe