Areszt dla wiejskiego terrorysty | Super Tydzień

  • 29.05.2019, 09:52
  • GD
Areszt dla wiejskiego terrorysty | Super Tydzień
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie Krzysztof P., który siał postrach w Rakołupach. Krasnostawska prokuratura postawiła mu aż 6 zarzutów. Jeden dotyczy pobicia, a pozostałe kierowania gróźb karalnych.

Praktycznie wszystkie dotyczą zdarzenia z 16 maja, gdy pijany i agresywny mężczyzna terroryzował wieś. Między innymi dobijał się do sklepu. Przerażone ekspedientki zabarykadowały się przed karanym już za rozbój bandytą. Dobijając się do środka, groził kobietom zabójstwem i podpaleniem budynku.

Zanim policyjny patrol dojechał na miejsce, Krzysztof P. groził jeszcze przechodzącej obok kobiecie oraz pobił mężczyznę, który próbował go przegonić. Podobno rzucił również butelką i wybił szybę w zaparkowanym niedaleko sklepu samochodzie.

Chełmscy policjanci zatrzymali agresora do wytrzeźwienia, a następnie wypuścili go na wolność. W ciągu następnych 7 dni funkcjonariusze przyjęli kilka zgłoszeń i wniosków o ściganie krewkiego recydywisty. W efekcie sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowy areszt dla nieobliczalnego mężczyzny.

- Podejrzany usłyszał 5 zarzutów kierowania gróźb karalnych w warunkach recydywy i czynu chuligańskiego. Jeden z nich dotyczy zdarzenia z grudnia ubiegłego roku, a pozostałe z 16 maja. Dodatkowo postawiono mu zarzut pobicia w tym samym dniu mężczyzny, który będąc ofiarą czynu chuligańskiego, doznał rozstroju ciała poniżej 7 dni - informuje prokurator Jakub Litwińczuk, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe