Fighterzy opanowali Rudę-Hutę | Super Tydzień

IV Amatorski Turniej Sztuk Walki Low Kick Ruda-Huta zgromadził blisko 50 miłośników sportów walki. 19 maja stoczyli ze sobą bardzo emocjonujące pojedynki w sali szkoły podstawowej.

W bojowe szranki stanęło 47 zawodników, nagrodzonych w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Kobiety zmierzyły się ze sobą w walkach w średnim kontakcie. Wśród kadetek (11 lat) do 40 kg I miejsce zajęła Anna Zarczuk (Krav Maga Hrubieszów), II Wiktoria Zając (Krav Maga Hrubieszów), a III Marlena Fedoruk (Krav Maga Ruda - Huta), zaś do 45 kg najwyżej na podium uplasowała się Amelia Zielińska (Krav Maga Hrubieszów), a zaraz za nią znalazła się Kinga Panas (Krav Maga Ruda - Huta). W średnim kontakcie rywalizowały ze sobą także juniorki w wieku 12 - 14 lat. W kategorii do 50 kg wygrała Aleksandra Szybista (Krav Maga Ruda - Huta), za nią była Klaudia Świć (Krav Sosnowica), a kolejna Nikola Deryło (Krav Maga Sosnowica). W kategorii do 55 kg I miejsce przypadło Annie Kozłowskiej (Krav Maga Ruda - Huta), II Paulina Głaz (Krav Maga Ruda - Huta) i III Karolina Kodeniec (Krav Maga Hrubieszów), zaś w kategorii do 59 kg miejsca na podium zajęły kolejno Klaudia Kopeć (Krav Maga Ruda - Huta), Andżelika Jachymczuk (Krav Maga Hrubieszów) i Kinga Bondaruk (Krav Maga Ruda - Huta).

- Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, żaden pojedynek nie zakończył się nokautem, nie obyło się również bez dogrywek - mówi Damian Grzywna, trener i organizator turnieju. - Pojawiło się bardzo dużo nowych, młodych adeptów sztuk walki, co także nas bardzo cieszy. Świadczy to o tym, że młodzież nie boi się takich sportów, a do tego jest bardzo zdeterminowana.

Najliczniejsza wśród mężczyzn była kategoria kadetów. Zawodnicy rywalizowali aż w pięciu grupach wiekowych i wagowych w średnim kontakcie. Wśród 10-latków do 30 kg najlepiej wypadł Kacper Wołodko (Krav Maga Sosnowica), który zyskał również tytuł najczyściej walczącego uczestnika, zaś wśród 10-latków do 35 kg bezkonkurencyjny okazał się Szymon Kogut (Krav Maga Sosnowica). W grupie 10 - 11 lat do 40 kg I miejsce zajął Jakub Józefczuk (Krav Maga Sosnowica), II Oliwier Greś (Krav Maga Sosnowica), III Cyprian Piłat (Krav Maga Hrubieszów), a w grupie 7 - 9 lat do 45 kg podium opanowali kolejno: Wiktor Zaprzała (Krav Maga Hrubieszów), Tomasz Sadowski (Krav Maga Ruda - Huta) i Kamil Steciuk (Krav Maga Hrubieszów). Ostatnia grupa kadetów to 13 - 15 lat do 45 kg i tutaj klasyfikacja wygląda następująco: I miejsce - Tomasz Zając (Krav Maga Hrubieszów), II - Paweł Chwaleba (Krav Maga Ruda - Huta). Juniorzy walczyli ze sobą tylko w jednej grupie, czyli 14 - 15 do 69 kg, ale już w bliskim kontakcie. Najlepszy okazał się Karol Sobczuk (Krav Maga Ruda - Huta), za nim był Mateusz Gajur (Krav Maga Ruda - Huta), a następny Gabrieł Wołodko (Krav Maga Sosnowica).

W bliskim kontakcie rywalizowali także weterani obu płci. Kategorię wagową do 75 kg zdominował Michał Kuntski (KS Spartakus Cyców), drugi był Przemysław Germański (Krav Maga Hrubieszów), a trzeci Dawid Pirogowicz (Krav Maga Hrubieszów). W kategorii 75 - 85 kg z kolei I miejsce zajął Patryk Zarczuk (Krav Maga Hrubieszów), II Sebastian Pospieszył (Krav Maga Ruda - Huta), a III Marlena Fedoruk (Krav Maga Hrubieszów).