Hala już jest | Super Tydzień

  • 28.05.2019, 11:36
  • MP
Hala już jest | Super Tydzień (www.recykl.pl)
Grupa Recykl, zajmująca się przetwarzaniem zużytych opon, zakończyła kolejny etap nowej inwestycji w naszym mieście. Przy ul. Fabrycznej powstała hala, która stanowi część nowoczesnego zakładu recyclingowego. Produkcja ma się rozpocząć za kilka miesięcy.

W chełmskim zakładzie Grupy Recykl będą wytwarzane dodatki stabilizujące do mieszanek asfaltowo - mineralnych na bazie zużytych opon. Mówiąc prościej, jest to warstwa asfaltu kładziona na górze nawierzchni drogowej, która cechuje się wysoką odpornością, elastycznością i szczelnością. Władze firmy podkreślają, że będzie to najnowocześniejszy zakład tego typu w Europie, przetwarzający ok. 30 000 ton opon rocznie.

- 1/3 produkcji będzie przeznaczona na sprzedaż zagraniczną, głównie do Niemiec, Czech, Białorusi i Ukrainy - przekazał w oficjalnym komunikacie wiceprezes zarządu Grupy Recykl Maciej Jasiewicz. - Rozmawiamy z partnerami zagranicznymi i widzimy zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty.

Ukończenie budowy hali to zamknięcie kolejnego etapu w rozwoju chełmskiego zakładu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja szacowana na ponad 51 mln zł, zostanie zakończona jesienią. Na terenie Cementowni Chełm, gdzie powstaje oddział Grupy Recykl, będą jeszcze m.in. laboratoria, nowoczesne linie produkcyjne, żurawie przeładunkowe, place manewrowe i drogi dojazdowe. Inwestor przewiduje, że w zakładzie znajdzie zatrudnienia kilkadziesiąt osób i dodaje, że pracownicy będą poszukiwani wśród mieszkańców naszego regionu.

Chełmianie boją się, że wraz z rozpoczęciem produkcji w zakładzie Grupy Recykl, będą musieli wdychać zatrute powietrze. Władze firmy uspokajają, że tak nie będzie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe