Chudnij z funduszem | Super Tydzień

  • 25.05.2019, 10:10 (aktualizacja 25.05.2019, 10:18)
  • MP
Chudnij z funduszem | Super Tydzień
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalny portal z darmowymi dietami. Chcesz bezpiecznie schudnąć? Zaloguj się na portalu.

Promowanie diety to jedno z wielu podjętych i planowanych działań Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Obecnie fundusz namawia także do ograniczenie spożycia cukru. W przygotowaniu jest raport o wpływie nadmiernego spożycia cukru na zdrowie Polaków.

Na stronie diety.nfz.gov.pl dostępne są trzy jadłospisy diety DASH o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kcal. Bez zalogowania można wydrukować 7-dniowy jadłospis w formie pdf dla diety 1200 kcal. NFZ ma proponować też diety 1500 oraz 1800 kcal.

 Po zalogowaniu (podając adres e-mail oraz hasło) i wprowadzeniu wagi, wzrostu, wieku oraz wybraniu rodzaju aktywności fizycznej system oblicza nasze BMI, podając informację, czy nasza masa ciała jest prawidłowa bądź też nie. Następnie można wybrać jedną z trzech wymienionych diet i wygenerować szczegółowy jadłospis na 14 dni z możliwością wymiany posiłków oraz z wydrukiem listy zakupów. Serwis działa również w wersji mobilnej, czyli na telefonach i tabletach. Do portalu możecie zalogować się pod TYM LINKIEM.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe