Przez relikwię bliżej świętości | Super Tydzień

  • 25.05.2019, 09:42
  • szer
Przez relikwię bliżej świętości | Super Tydzień
Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Rejowcu Fabrycznym została wyróżniona relikwią świętego Jana Pawła II. Przypominamy, że jest ona darem od kardynała Mariana Jaworskiego, rezydenta Watykanu w archidiecezji krakowskiej, a równocześnie honorowego obywatela Rejowca Fabrycznego. Mieszkańcy miasta i okolic będą mogli adorować relikwię od połowy września, czyli od odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dlaczego taki termin? Ksiądz proboszcz Marek Chodorowski podaje dwa powody.

- Nasza parafia jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, poza tym całe życie świętego Jana Pawła II przebiegało w cieniu krzyża, więc kontekst jest odpowiedni – tłumaczy proboszcz.

Relikwia – kropla krwi świętego – jest już na terenie parafii, ale miejsce jej przechowywania pozostaje tajemnicą. Autentyczność relikwii potwierdzona została certyfikatem podpisanym przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła nastąpi 15 września podczas parafialnego odpustu z udziałem biskupa lubelskiego.

- My już czujemy obecność naszego świętego, jakby był tu z nami i to jest piękne – dodaje wzruszony ksiądz Chodorowski.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe